İETT, 700 şoförü kadrosuna katacak İETT, 700 şoförü kadrosuna katacak

Kahramanmaraş merkezli 7.7 büyüklüğündeki deprem yurdun büyük bölümünden hissedildi. Daha önce Hatayspor'da da yardımcı antrenör olarak görev yapan Gökhan Zan, depremin felaketinin yaşandığı kente ilişkin bilgilendirmelerde bulundu.

HaberTürk'te Fatih Altaylı'nın canlı yayınına bağlanan eski futbolcu Antakya'daki durumu şöyle özetledi:

'ANTAKYA'DA HİÇBİR ŞEY KALMADI'

"İnsanlar soğuktan ölecekler. Artık biz göçük altındakilerin sadece cansız bedenlerini bekliyoruz, son görevimizi yapmak için bekliyoruz. Çocuklar, bebekler, yaşlılar soğuktan ölecek. Çadır yok, en fazla ihtiyaç olan şey çadır. Ne olur sesizimizi duysunlar. Ben şu anda Antakya'nın Güzelburç mezarlığındayım. Bir aile var, iki çocukları var. Depremden etkilenen iki yavru köpek sahiplenmişler. Ne bulsalar yeseler, köpeklerine de yediriyorlar. Az önce yoldan geçen insanlar yalvardılar nereden çadır bulabiliriz diye. Kime nasıl sesimizi duyuracağız bilemiyoruz. Ne olur Antakya'nın sesi olun. Herkes bir şeyler yapmaya çalışıyor. Antakya diye bir yer kalmadı coğrafyada. Savaş gibi. Bombalar patlıyormuş gibi evler yıkıldı. Bina çöksün diye artık bekliyoruz. Halk aç. En hızlı şekilde gıda, su ihtiyacı karşılanmazsa, bu insanlar ne yapabilir? Antakya'dan hiçbir şey kalmadı. Yerle bir oldu burası."

'İNSANLAR NE YAPSIN'

Zan, Altaylı'nın "Bölgede yağma olayları olduğunu duyuyoruz, doğru mu?" sorusuna, "Yüzölçümünün bu kadar büyük olduğu iki milyonluk topraklarda sadece bir iki noktada koordinasyon kurulursa, marketler açılmazsa, gıda, su en hızlı şekilde karşılanmazsa en ücra köşedeki insanlar ne yapsın?" yanıtını verdi.