TİP'in adaylıktan çektiği Gökhan Zan'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarında adı geçen AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal açıklama yaptı.

Savcılık, Belediyedeki usulsüzlükler için Sayıştay suç duyurusu yapmalı dedi Savcılık, Belediyedeki usulsüzlükler için Sayıştay suç duyurusu yapmalı dedi

T24'ün haberine göre; ses kayıtlarında Zan'ın AK Parti İl başkanlığı tuvaletinden arandığına dair iddiaların altını çizen Yeşildal, "Yalan olduğu şuradan belli. Hatay’da AK Parti binası yok. Konteynerde hizmet veriyoruz. Seçimi kaybedeceğini düşünenler seçimi maniple ediyor. İki gündür bu ses kayıtları şehirde konuşuluyordu. Gökhan Zan’la da öncesinde de bir temasımız olmadı. Bu iddialarla ilgili de görüşmedim" dedi. 

TİP, Hatay’da aday gösterdikleri Gökhan Zan’ı geri çektiklerini açıkladı. Kendisine kumpas kurulduğunu ileri süren Zan ise adaylıktan çekilmeyeceğini söyledi. Hakkında rüşvet konuşmalarının ses kaydığı olduğu iddiası ortaya atılan Zan’ın söz konusu iddiayla ilgili savcılığa yaptığı suç duyurusunun detayları ortaya çıktı. Zan, savcılığa isim vererek nasıl tehdit edildiğini anlattı. Zan'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarında AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal'ın da adı geçti. 

'İDDİALARI REDDEDİYORUM'

Yeşildal, iddiaların doğru olmadığını belirterek şunları söyledi: 

"İddiaları reddediyorum. İlgili kişileri tanımam, hiçbir temasım olmadı. İsmim geçtiği için de bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacağım. Yalan olduğu şuradan belli. Hatay’da AK Parti binası yok. Konteynerde hizmet veriyoruz. Seçimi kaybedeceğini düşünenler seçimi maniple ediyor. İki gündür bu ses kayıtları şehirde konuşuluyordu. Gökhan Zan’la da öncesinde de bir temasımız olmadı. Bu iddialarla ilgili de görüşmedim."