Galatasaray'ın rekortmen golcü oyuncusu Bafetimbi Gomis, Dünya Kupası arasında Antalya kampında basın mensuplarının sorularına yanıt verdi.

'ŞAMPİYONLUK YOLUNDA DEVAM EDECEĞİZ'

"Galatasaray gibi bir takımda oynuyorsanız 11 oyuncuyla şampiyon olunmuyor. Bu takımda Icardi, Seferovic ve ben varım forvet olarak. Icardi, gelecek maçlarda daha çok gol atacak. Sadece forvetle de şampiyon olunmuyor. Kerem mesela. İyi performans sergiliyor. Barış Alper de öyle. Oyuncular arasında saygı çerçevesinde bir rekabet olması gerekiyor. Biz her gün mutlu şekilde antrenman yapıp şampiyonluk yolunda devam edeceğiz.

İlk geldiğim sene çok fazla gol attım. Ancak, tabii futbolda önemli olan geçmiş değil gelecektir. Bir forvet de geçmişi değil geleceği düşünmelisiniz. Galatasaray'da oynuyorsanız, Galatasaray'da oynamayı hak etmelisiniz. Benim de bunu Okan Hoca'ya göstermem gerekiyor. Galatasaray'da gol atmak çok önemli. Ben hala goller atabileceğimi düşünüyorum" ifadesinde bulundu.

gomis-mertens

'GALATASARAY'A KONSANTREYİM'

"Şu an takımın en tecrübelilerinden bir tanesiyim. Gençlere, rol model olduğumu düşünüyorum. Onlara ne yönde ilerlemeleri gerektiğini göstermeliyim. Emre çok iyi bir örnek. Rezerv ligde başladı. Hem çok iyi başladı hem goller atıyor."

Beşiktaş'ta Alanyaspor maçı öncesi 5 eksik Beşiktaş'ta Alanyaspor maçı öncesi 5 eksik

Ayrılık sorusuna cevap veren Gomis, "Şu anda Galatasaray'a konsantreyim. Futbol içerisinde her şey olabilir. Ben de bir oyuncu olarak 1-2 sene daha oynayabileceğimi düşünüyorum" dedi.

yunus-gomis-kerem

'ONLARA YARDIMCI OLABİLECEĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM'

"Genç oyuncular için sabırlı olmalıyız. Türkiye'de çok fazla yetenekli oyuncu var. En önemli faktör sabır. Galatasaray'a dönersek; Barış kendini çok geliştirdi ama daha fazlasını yapabilir. Kerem gerçekleştirdiği oyunları biliyoruz. Aynı şekilde devam etmeli. Yunus, yeni sözleşme imzaladı ve daha konsantre olacaktır. Emin, Mete gibi değerli oyuncular var. Onlar da iyi yerlere gelecek ama sabırlı olmalıyız. Geçen maçta kalecimize bir ıslıklama vardı. Türk halkı duygusal olduğu için tepki verdi ama sabırlı olmamız çok önemli. "

"Ben de onlara yardımcı olabileceğimi düşünüyorum. Juan Mata gibi onlara örnek olabilecek biri daha var. Kendi içimizde sevgi, saygıyı koruyarak en iyisini onlara sunarak, iyi bir örnek olarak, en iyi hallerine gelecektir. Kerem 3 gol attı. Yunus da çok daha iyi oynayacaktır."