Google, "Domains" isimli hizmetini kapatacağını ve bu hizmeti Squarespace'e satacağını duyurmuştu. İki platform arası geçiş süreci devam ederken, Google alan adı satışlarını aniden durdurdu.

Kullanıcıların canı sıkılacak! WhatsApp'a reklam ve ücretli üyelik geliyor Kullanıcıların canı sıkılacak! WhatsApp'a reklam ve ücretli üyelik geliyor

Haberi Domains'in web sitesinde duyurdu, ancak kullanıcılara herhangi bir bilgilendirme e-postası göndermedi. Alan adı almak isteyen kullanıcılar, Squarespace'in kendi sitesine yönlendiriliyor.

Web Tekno'nun haberine göre, Amerika merkezli bir web sitesi oluşturma şirketi olan Squarespace, Google'ın alan adları için talep ettiği ücretlere denk bir ücret talep ediyor. Yıllık ortalama 12 dolardan başlayan alan adları, Squarespace'te kullanıcılara sunuluyor.

HİZMETİN SATIŞI 7 EYLÜL'DE TAMAMLANDI

Yapılan bu değişiklik, mevcut kullanıcıların "Domains" hizmetini kullanmalarına engel olmuyor. Mevcut tüm bilgiler ve kontroller aynı kalıyor ancak kendi portföylerine herhangi bir ekleme yapamıyorlar. Domains kullanan müşteriler, hizmet sayfasının üst kısmında "Squarespace, alan adınızın kuruluş şirketidir ve geçiş süreci boyunca alan adınızı Google yönetecektir" bildirimi ile karşılaşıyorlar.

10 milyondan fazla alan adına ev sahipliği yapmış olan "Domains" hizmetinin Squarespace şirketine satışı, 7 Eylül'de tamamlandı.