Dilan Polat ile Engin Polat’ın emniyette verdiği ifadeler ortaya çıktı. Dilan Polat’ın sorgu sırasında ağladığı ve bütün şirket hareketlerinden eşi Engin Polat ile muhasebecilerin ilgilendiğini söylediği öğrenildi. Öte yandan Polat çiftinin aylık gelirlerinin 150 ile 200 bin lira olarak beyan ettikleri Engin Polat’ın suçlamaları kabul etmediği, çiftin adres değişikliğini ise çocuklarının okulları için yaptığını söylediği belirtildi.

"BEN REKLAM YÜZÜYÜM"

Dilan Polat ifadesi sırasında kendisine sorulan para giriş çıkış sorularına, “Ben reklam yüzüyüm. Benim hiçbir şeyden haberim yok. Bütün ticari işleri Engin yapar. Tüm işleri eşim ve muhasebeciler takip ediyor” dedi. Ayrıca Dilan Polat’ın tüm ifade boyunca ağladığı öğrenildi.

FATURALARDAKİ FARKI AÇIKLAYAMADILAR

Dilan ve Engin Polat aylık gelirlerinin 150 – 200 bin arasında olduğunu söyledi. Ancak çiftin satılan ürünlerle faturalandırılan ürünler arasındaki farkın açıklayamadıkları öğrenildi. Çiftin Avukatı Ahmet Gün’ün aylık gelirini 300 bin olarak beyan ettiği öğrenildi. Gün’ün ayrıca ifadesinde, “Bana ne dediyseler onu yaptım” dediği öğrenilirken, Dilan ve Engin Polat’ın da ifade sırasında sorulan sorulara, “Ahmet Gün ne dediyse onu yaptık” dedikleri öğrenildi.

ADRES DEĞİŞİKLİĞİ YAPMIŞLAR

Çiftin gözaltına alınmadan hemen önce adres değişikliği yapmaya çalıştıklarına ilişkin soruya ise, çocuklarının okulunu değiştirmek için yaptıklarını söylediği öğrenildi. Ancak yapılan araştırmalarda çocukların hala aynı okula gittikleri tespit edildi.

Adliyeye sevk sırasında şüpheli Sıla Doğu, otobüse bindiği sırada elindeki kelepçeyi çıkardığı görüldü

Meteoroloji'den Marmara Bölgesi için 'çok kuvvetli' yağış uyarısı Meteoroloji'den Marmara Bölgesi için 'çok kuvvetli' yağış uyarısı

"MAL SATARAK KAZANDIK"

Engin Polat ise ifadesinde yolsuzluk ve kara para suçlamalarını reddettiği öğrenilirken, “Bunlar ticari ilişkiler. 200 milyon lirayı mal satarak kazandık. Şirketler bazen battı. Tekrar açtım. ” dedi.

DİLAN POLAT'IN KARDEŞİ SILA DOĞU: İLİŞKİM YOK

Sıla Doğu’nun ise ablası Dilan Polat gibi, şirketin reklam yüzü olduğunu söyleyerek, “Benim hiçbir dahilim yok. İlişkim yok. Adımıza şirketler açıldı” dediği öğrenildi.

'GÜNLÜK 750 BİN LİRA HARCIYORUM' DEMİŞTİ

Öte yandan Dilan Polat daha önce katıldığı bir televizyon programında "Bazen bir AVM’de günlük 750 bin lira harcıyorum. Her ay 1 milyon liralık yardım dağıtıyorum" sözleriyle dikkat çekmişti.

Sağlık kontrolü sırasında, hastaneye gelen Engin Polat'ın annesi Şükran Polat'ın kolundaki çok sayıda bilezik ise dikkat çekti. 

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

Kara para aklama, suç işlemek maksadıyla örgüt kurmak, belgede sahtecilik ve vergi kanununa muhalefet suçlarından haklarında soruşturma başlatılan Dilan Polat, eşi Engin Polat ve birinci derece yakınlarının da aralarında bulunduğu toplam 24 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden 18’i emniyetteki işlemlerinin ardından bu sabah adliyeye sevk edildi.

4 gün emniyette gözaltına kalan şüphelilerden bazılarının ifadelerine ulaşıldı. Elde edilen bilgilere göre Dilan Polat ve Engin Polat’a sorulan sorulardan biri operasyondan kısa bir süre önce neden adres değişikliği yaptıkları oldu. Çiftin bu soruya çocuklarımızın okulu için diye cevap verdiği, aylık gelirlerini ise 150-200 bin olarak beyan ettikleri öğrenildi.

DİLAN POLAT İFADE BOYUNCA AĞLADI

Öte yandan Dilan Polat’ın ifadesi boyunca ağladığı, kendisine yöneltilen sorulara, “Şirketlerin hareketleri, para giriş çıkışlarıyla eşim ve muhasebe birimi ilgileniyor. Ben sadece reklam yüzüyüm" şeklinde cevap verdiği belirtildi. 

ENGİN POLAT: BU PARALARI BİRİKTİRDİK

Engin Polat’ın ise söz konusu iddiaları kabul etmeyerek, “Şirket açtım kapattım doğru, battı şirketim. Yolsuzluk yapmadık, bu paraları biriktirdik. Çalıştık emek verdik" dediği öğrenildi. Engin Polat’ın babası Sezgin Polat’ın ise suçlamaları kabul etmeyerek her şeyi avukatları Ahmet Gün’ün ayarladığını söylediği ortaya çıktı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınanlardan biri olan Ahmet Gün’ün ise aylık gelirini 300 bin olarak gösterdiği, şirketlerin sadece avukatlığını yaptığını ifade ettiği öğrenildi.