AK Parti'den istifa eden Selçuk Özdağ: AK Parti'nin 4 arka bahçesi var

AK Parti’de uzun yıllar önemli görevlerde bulunduktan sonra istifa ederek Ahmet Davutoğlu liderliğindeki Gelecek Partisi'ne geçen Selçuk Özdağ çarpıcı açıklamalarda bulundu

Gündem 14.01.2021, 08:55 14.01.2021, 15:34
AK Parti'den istifa eden Selçuk Özdağ: AK Parti'nin 4 arka bahçesi var

Selçuk Özdağ, AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı ve Manisa milletvekilliği görevlerinde bulunduktan sonra istifa edip, Gelecek Partisi'ne katıldı. Şimdi Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Doç. Selçuk Özdağ, önemli değerlendirmelerde bulundu.

Gazeteci Saygı Öztürk'e konuşan Özdağ, "Türkiye'de her iktidar, maalesef yargı, üniversite, bürokrasi ve medyayı arka bahçesi yapmak istedi. Bu dört unsurda insanlar direndi. Gelinen noktada bu dört unsurun da AKP tarafından arka bahçe yapıldığını görüyoruz" dedi.

ÖZGÜR BASIN

Özdağ açıklamalarına şöyle devam etti:

"Basın özgür olursa bürokrasi yanlış yapamaz, siyaset kurumu da hukuk dışılığa tevessül edemez. O yüzden özgür, inandığını yazan basına her zaman ihtiyaç var. Kendilerini destekleyenlere kamu kaynaklarından milyonlar aktarılıyor. Doğruları yazanlara ise sıfır kuruş veriyorlar. Türkiye yönünü Afrika'ya değil, AB'ye dönmeli."

ÇARE, ERKEN SEÇİM

"Türkiye'nin çaresi bir erken seçimdir" diyen Selçuk Özdağ, şöyle konuştu;

"Biz erken seçimi onarım ve Türkiye'nin geleceği için istiyoruz. Bir daha Cumhurbaşkanı çıkaramazlar. Parlamenter sisteme geçişle ilgili kitap çıkarttık. MHP randevu talebimizi reddetti. AKP'den de ses gelmedi. Türkiye'nin Cumhurbaşkanı böyle yapar mı? Gerçek gündemin konuşulmaması için devamlı farklı adımlar atıyorlar. Gündem, pandemi sürecinde esnafın aç kalması, yoksulluk, çaresizlik, insanların evlerine ekmek götürememesidir. Hukukun adaletle buluşamamasıdır."

Yorumlar (0)
26
açık