Cumhur İttifakı seçmeni kararını verdi: Ekonomi 'kötü' yönetiliyor!

MetropoPOLL Araştırma'nın "Türkiye'nin Nabzı Ocak 22" araştırmasında bütün partilerin seçmenlerine Türkiye ekonomisinin nasıl yönetildiği soruldu. Araştırmaya katılanların yüzde 76.1'i bu soruya "kötü" yanıtını verdi. Ekonominin kötü yönetildiğini düşünenlerin arasında iktidar partilerinin seçmeninin önemli bir kısmı da yer aldı.

Gündem 17.02.2022, 20:00
Cumhur İttifakı seçmeni kararını verdi: Ekonomi 'kötü' yönetiliyor!

MetroPOLL Araştırma'nın ocak ayında yaptığı araştırmaya göre, geçtiğimiz ay ekonominin iyi yönetildiğini düşünenlerin oranı  yüzde 20 seviyesinde tespit edilirken ekonominin kötü yönetildiğini düşünen seçmenlerin oranı ise yüzde 76 olarak saptandı.

CUMHUR, 'KÖTÜ YÖNETİLİYOR' DEDİ

AK Parti seçmeninin yüzde 56.6'sının "ekonominin kötü yönetildiğini düşünüyorum" demesi dikkat çekti. Aynı şekilde iktidarın  MHP'nin seçmeninin yüzde 69.3'ü de ekonominin kötü yönetildiğini düşünüyor. AK Parti seçmeninin yüzde 38.9'u ve MHP seçmeninin yüzde 25'i ise ekonominin iyi yönetildiğini savunuyor.

Diğer partilerin seçmenlerinde ise oranlar şöyle:
CHP seçmeninin yüzde 96.8'i, İYİ Parti seçmeninin yüzde 93.8'i, HDP seçmeninin yüzde 98.7'si, Saadet Partisi seçmeninin yüzde 100'ü ekonominin kötü yönetildiğini düşünüyor.Anket sonuçlarını paylaşan MetroPOLL Araştırma'nın sahibi Özer Sencar "Ocak ayında seçmenlerin %76'sı ekonominin kötü yönetildiğini düşünüyor. AK Parti ve MHP seçmenlerinin çoğunluğu da bu görüşte" yorumunu yaptı.

Yorumlar (0)
21
açık