Danıştay kararına Soylu’dan yorum

Danıştay'ın vatandaşın eylemlerde cep telefonuyla fotoğraf ve video çekmesi hakkında verdiği karara yönelik konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, " Danıştay, bizim hedefimizi ortaya koyan bir durdurma gerçekleştirmedi" dedi.

Gündem 12.11.2021, 16:05 12.11.2021, 16:08
Danıştay kararına Soylu’dan yorum

Tekirdağ'da bir etkinliğe katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Danıştay'ın polisin müdahale ettiği olaylarda vatandaşların görüntü çekmesini yasaklayan genelgenin yürütmesini durdurmasına ilişkin konuştu. Bakan Soylu, şunları söyledi;

"Danıştay yaptığı incelemede esasen bizim amacımızı, bizim hedefimizi ortaya koyan bir durdurma gerçekleştirmedi. Orada belki de bir hassasiyete dikkat çekti ki, o hassasiyet zaten bizim hassasiyetimiz. Yani Danıştay’ın dikkat çektiği hassasiyet doğru bir hassasiyet"

'BİR EKSİKLİK SÖZ KONUSU DEĞİL"

"Belki anayasada bütüncülüğü olduğu için çok altı çizilmeyen, yani basın özgürlüğü konusundaki bu hassasiyete dikkat çekilmesi konusunda bir irade ortaya koydu. Biz o anayasada var diye böyle bir değerlendirme yapmamış arkadaşlar" dedi. "Arkadaşlarımız da Danıştay’ın ortaya koyduğu hassasiyet konusunda çalışmalarını yürütmektedir. Ama orada esas meselenin ana amacını taşıyan noktada bir eksiklik söz konusu değil. Bu hassasiyet değerlendirilecek ve aynı şekilde Danıştay’ın da arzu ettiği şekilde bir düzenleme ile devam edilecek diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
11
az bulutlu