Erdoğan ‘Aynı yolda yürümem’ dedi: Elvan görevden azlini isteyecek!

Erdoğan’ın faiz tezi gündeme bir kez daha otururken kulislere bomba gibi bir iddia ortaya atıldı. Erdoğan’ın, “Faizi savunanla aynı yolda yürümem” sözleriyle hedef aldığı Elvan’ın ‘azlini isteyeceği’ iler sürüldü.

Gündem 18.11.2021, 10:56 18.11.2021, 11:21
Erdoğan ‘Aynı yolda yürümem’ dedi: Elvan görevden azlini isteyecek!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) grup toplantısında ekonomiye ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, “Faiz sebep, enflasyon sonuç” tezi üzerinden bu kez kendi partililerine yönelik “Bu mücadelede beraber yürüdüğümüz arkadaşlarımızdan faizi savunanlar, kusura bakmasınlar. Bu yolda ben, faizi savunanla beraber olamam, olmam. Bu görevde olduğum sürece faizle mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim ve enflasyonla mücadelemi de sürdüreceğim” dedi.

ELVAN’I MI HEDEF ALDI?

Erdoğan’ın bu sözleri sarf ettiği sırada Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın alkış tutmadığı ise dikkati çekti. Erdoğan’ın enflasyonla ilgili sözlerinde Elvan’ı hedef aldığı belirtiliyor.

ÇARPICI KULİS: AZLİNİ İSTEYECEK

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Elvan’ın, Erdoğan’ın sözleri sonrası dünkü grup toplantısı bitiminde “Meclis’ten en önce ayrılan isimlerden olması” da dikkat çekerken Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın kulislerinde de “Bakan Elvan en kısa sürede görevden azlini isteyecek” değerlendirmelerinin yapıldığı belirtiliyor.

Yorumlar (0)
17
açık