Erdoğan, 'ulusa sesleniş' konuşmasında Gezi'yi hedef aldı

AK Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz'un beşinci yıldönümünde “ulusa sesleniş” konuşması yaptı. Konuşmasında Gezi’yi hedef alan Erdoğan, protestoların ülkede “sosyal çatlaklar oluşturmak” amacıyla yapıldığını savundu.

Gündem 16.07.2021, 10:20
Erdoğan, 'ulusa sesleniş' konuşmasında Gezi'yi hedef aldı

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" nedeniyle "Millete Sesleniş" konuşması yaptı.

Konuşmasında Gezi direnişini hedef alan Erdoğan, ''Gezi olaylarıyla sosyal çatlaklar oluşturmaya çalışanlar, aslında bünyemize birlik ve beraberlik aşısı yaptıklarını göremediler'' ifadelerini kullandı.

Erdoğan, şunları söyledi:

“Gezi olaylarıyla sosyal çatlaklar oluşturmaya çalışanlar, aslında bünyemize birlik ve beraberlik aşısı yaptıklarını göremediler. Dün başaramadılar, bugün başaramadılar, yarın da inşallah başaramayacak, büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasına engel olamayacaklar.”

"Dünyanın her ülkesinin ve toplumun gözdesi bir coğrafyayı bin yıldır vatan kılmanın ve vatan olarak tutmanın bedelini ödüyoruz" diyen Erdoğan, "Tedavüle sürülen senaryoların amacı; ülkemize diz çöktürmek, milletimizi esir etmek, topraklarımızı yağmalamaktır" şeklinde devam etti.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Bu alçaklığın (15 Temmuz darbe girişimi) hesabını, yakaladığımız, tespit ettiğimiz tüm hainlerden sorduk, sormaya devam edeceğiz.

Envai kılıktaki terör örgütleri üzerinden tedavüle sürülen senaryoların amacı; ülkemize diz çöktürmek, milletimizi esir etmek, topraklarımızı yağmalamaktır. Bu darbe girişimi, tarihimizdeki yerini bir ibret vesikası olarak almıştır.

‘TÜRKİYE’NİN İNŞASINA ENGEL OLAMAYACAKLAR’

Ülkemiz Cumhuriyet tarihi boyunca elbette pek çok darbeye, darbe girişimine, kalkışmaya, terör saldırısına maruz kalmıştır. Ama o gece yaşananlar, bize, kendi devletine silah doğrultan, masumların kanını döken bu hainlerin nasıl dünyanın en sefil yaratıklarına dönüşebileceğini göstermiştir.

Dünyanın her ülkesinin ve toplumun gözdesi bir coğrafyayı bin yıldır vatan kılmanın ve vatan olarak tutmanın bedelini ödüyoruz. Geride bıraktığımız 8 yılda farklı görünümler altında yaşadığımız saldırılar vatanımıza sahip çıkma mücadelemizin sürüp gideceğine işaret ediyor.

Dün başaramadılar, bugün başaramadılar, yarın da inşallah başaramayacak, büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasına engel olamayacaklar.

Yorumlar (0)
25
açık