Erdoğan''dan AİHM''in Demirtaş kararına yorum: Bizi bağlamaz

AİHM kararı yorumu: Bizi bağlamaz Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) uzun süredir cezaevinde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş için veridiği ''hak ihlali'' kararının yankıları sürüyor. Yargının AİHM kararı için atacağı adım merakla beklenirken Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan''ın partisinin MYK toplantısında "İç hukuk yolları tüketilmeden bu kararı alıyorlar. Türkiye aleyhine hareket ediliyor. Kendi adamlarını koruyorlar. Bu karar bizi bağlamaz" dediği öğrenildi.

Gündem 23.12.2020, 10:51 23.12.2020, 10:51
Erdoğan''dan AİHM''in Demirtaş kararına yorum: Bizi bağlamaz

Erdoğan, Hürriyet'ten Gizem Karakış'ın kulis haberine göre, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a ilişkin “Tutukluluğu sonlandırın” kararıyla ilgili, şu ifadelerde bulundu:

*AİHM terörle ilgili Türkiye’den giden her kararı onaylıyor. Daha kendi mahkemelerimizden bir karar çıkmadı. İç hukuk yolları tüketilmeden bu kararı alıyorlar. 

'BİZİ BAĞLAMAZ'

*Türkiye aleyhine hareket ediliyor. Kendi adamlarını koruyorlar. Bu karar bizi bağlamaz.

Toplantıda 100-150 sayfalık kararın çevirisi tamamlandıktan sonra inceleneceği de belirtildi.

Toplantıda parti kapatmalarla ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıklamaları da gündeme geldi. 

BAHÇELİ İLE TERS DÜŞTÜ

Erdoğan'ın “En çok bizim ağzımız yandı bu konuda. Parti kapatmayı AK Parti zorlaştırdı. Bu bizim kararımız zaten. Parti kapatmak yerine kişiler üzerinden bir ceza verilecekse verilmelidir” değerlendirmesini yaptığı öğrenildi.


 

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu