Habertürk'teki programı beğenmeyen '32. Gün'e koştu

İçişleri Bakanı Soylu'nun muhalif olarak nitelendirilen gazetecilerin de olduğu Habertürk canlı yayınına katılmasıyla tüm Türkiye, bu programa kilitlenmişti. Ancak gazetecilerin Soylu'ya haber yöneltememesiyle sosyal medyada duayen gazeteci Mehmet Ali Birand'ın 32. Gün programında dönemin başbakanı Tansu Çiller'i konuk ettiği video paylaşıldı.

Gündem 25.05.2021, 12:26 25.05.2021, 13:04
Habertürk'teki programı beğenmeyen '32. Gün'e koştu

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker'in, uyuşturucu ticareti, kara para aklama, cinayetlerle ilgili iddialarının ardından, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dün akşam Habertürk TV'de canlı yayın konuğu oldu.

Kübra Par'ın moderatörlüğündeki programa gazeteciler Merdan Yanardağ, İsmail Saymaz, Veysi Ateş ve Mehmet Akif Ersoy katıldı ve Bakan Soylu’ya sorular sordular. Ancak programda soru ve konuşma krizi çıktı. Reklamlar dışında yaklaşık iki buçuk saat süren programın ilk bölümünde Bakan Soylu, yaklaşık bir saat tek başına konuştu.

Gazeteciler Yanardağ, Saymaz, Ersoy ve Ateş’in Süleyman Soylu’ya soru yöneltmek için fırsat buldukları zaman ise sosyal medyada gündem konusu oldu. Programın tamamında, Veyis Ateş 1 dakika 14 saniye, Merdan Yanardağ 2 dakika 38 saniye, İsmail Saymaz 3 dakika 17 saniye, Mehmet Akif Ersoy ise 54 saniye konuşarak soru sorabildi.

BİRAND – ÇİLLER TARTIŞMASI

Habertürk TV’de yayınlanan programda gazetecilerin Süleyman Soylu’ya soru yöneltememeleri akıllara 2001 yılında gazeteci Mehmet Ali Birand’ın 32. Gün Programı’nda eski Başbakan Tansu Çiller’in konuk olduğu bölümü getirdi. 

Birand sorularına yanıt vermekten kaçınan ve sürekli konuşmak isteyen eski Başbakan Çiller’e, “Bırakın da soruyu ben sorayım. Eğer bu programı siz yapmak istiyorsanız buyrun yapın. Bana soru sormayı öğretmeyin” dediği görüntüler sosyal medyada viral oldu. 

Yorumlar (0)
24
parçalı bulutlu