HSK'dan istifa etmişti: Hamit Kocabey'den 'adalet' isyanı...

Karar yazarı Taha Akyol, Hamit Kocabey’in Hâkimler ve Savcılar Kurulu’ndan istifasının ardından, “Kocabey’i yakından tanıyan İYİ Partililerden benim dinlediğime göre, Kocabey “Hukuk, adalet kalmadı' diye yakınıyormuş' ifadelerini kullandı.

Gündem 17.10.2021, 10:47 17.10.2021, 11:05
HSK'dan istifa etmişti: Hamit Kocabey'den 'adalet' isyanı...

Akyol "Hamit Kocabey “Hukuk, adalet kalmadı' diye yakınıyormuş, hukukçu kimliğiyle istifa etmek istediğini Bahçeli’ye anlatmış o da onaylamış" kulis bilgisini paylaştı. 

HSK Üyesi Hamit Kocabey istifa etti - Son Dakika Türkiye Haberleri | NTV  Haber

© Fotoğraf /  Hakimler ve Savcılar Kurulu eski üyesi Hamit Kocabey

Karar yazarı yazısında, "MHP kontenjanından Hakimler ve Savcılar Kurulu’na seçilen Av. Hamit Kocabey’in istifası, CB sisteminin yol açtığı ağır kurumsal sorunların bir dışavurumudur. Rivayet muhtelif… İsmail Saymaz’a göre, AK Parti bürokrasisinde beklediği hassasiyeti görmeyen Bahçeli sert bir uyarıda bulunmak istemiş, aslında çalışmalarından memnun olduğu Av. Hamit Kocabey’i bu amaçla istifa ettirmiş. Böyleyse, HSK bu dozda bir siyasi faktör haline gelmiş demektir, vahimdir. Kocabey’i yakından tanıyan İYİ Partilerden benim dinlediğime göre, Kocabey “hukuk, adalet kalmadı” diye yakınıyormuş, hukukçu kimliğiyle istifa etmek istediğini Bahçeli’ye anlatmış o da onaylamış. Böyleyse yine vahimdir, ülkede hukukun, adaletin ne durumda olduğunun bir ifadesidir. Bahçeli ile “istişare ederek” istifa ettiğini belirten Kocabey’in “hiçbir yanlışa göz yummadık” diye vurgulaması dikkat çekicidir." ifadesini kullandı. 

Yorumlar (0)
11
az bulutlu