İYİ Partili Aylin Cesur'dan Mahir Ünal'a "Demirel" yanıtı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel hakkında ‘vesayetin sigortası’ demesine İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur’dan yanıt geldi. Demirel’in “manevi kızı” ve özel doktoru da olan Cesur, Ünal’a “Cumhurbaşkanlığı yapmış bir devlet adamı hakkında iftira atarak, külliyen yalan beyanda bulunmak, bu 50 sene içinde ona bu görevleri veren milli iradeye hakarettir” sözleri ile tepki gösterdi.

Gündem 18.01.2021, 22:14 18.01.2021, 22:53
İYİ Partili Aylin Cesur'dan Mahir Ünal'a "Demirel" yanıtı

Bir genel başkan yardımcısının beyanlarının partiyi bağlayacağını belirten Cesur, “Beyan yapan şahıs, çamur at izi kalsın mantığıyla yapılmış, siyasi ahlaka uymayan bu beyanla Demirel’i söylemediği sözler ile töhmet altında bırakmıştır; bunu ispat etmeli, edemiyorsa istifa etmelidir” dedi.

Kişisel Twitter hesabından açıklama yapan Cesur, şunları kaydetti:

50 SENE ETKİLİ OLDU

* Bazı hatırlatmaları, döneme şahitlik eden biri olarak tarih önünde Türk Milletine karşı sorunluluk görmekteyim: Süleyman Demirel, 1950 ile 2000 yılları arasında siyasette idi ve bu 50 senede, Türkiye'nin iç ve dış siyasetinde söz ve etki sahibi oldu… Bu 50 sene içinde; 10 sene Yüksek İdareci, 22 sene Parti Genel Başkanlığı, 13 sene Başbakan, 7 sene Cumhurbaşkanı, 5 sene muhalefet liderliği yaptı ve hepsine seçilerek geldi. Ömrünü demokrasi ve kalkınmaya adadı.

MİLLETE GİDEREK YASAKLARI DELDİ

* Darbelere maruz kaldı, hapis yattı, yılmadı; yasaklara maruz kaldı, yılmadı, millete giderek yasakları da deldi. Görev yaptığı süreçte, otuz sene devlet hizmetinde bulundu, ülke menfaatleri neyi icap ediyorsa onu yaptı, kanun ve demokrasi çerçevesinden asla çıkmadan yaptı. Demirel, Cumhuriyet'ten bu yana geçirdiğimiz büyük evrimin, medeniyetçilik mücadelemiz önündeki engellerin, üstesinden geldiğimiz zorlukların ve fevkalade parlak başarıların da çok önemli aktörlerinden biri oldu.

DÖNÜŞÜM HAMLESİNİN GERÇEK SAHİBİ

* Türkiye, değişen ve dönüşen bir dünya içinde, itibarlı, modern, dünya ile birlikte nefes alan, barışın teminatı olan; ülkeye güç-güven sağlayan, modern teknolojiyi benimseyen, sosyal ve kültürel müktesebatı ile saygı gören ve dünyada çoktan hak ettiği yerden, dünyaya barış, güven, insanlık ve medeniyet mesajı verebilecek bir ülke haline gelmişse, bunda en büyük pay, dönüşüm hamlesinin gerçek sahibi olan demokrasi ve milli iradeye ait olmalıdır, işte orada da 7 kere Başbakan ve 1 kere de CB olarak Demirel vardır, tarih buna şehadet etmiştir.

TARİHTE ENDERDİR

* Bu 50 yıl, Atatürk'ün Kurduğu Cumhuriyet’in, modern ve demokratik bir hüviyete kavuşturulması ve ülkenin dönüşme sürecinin, demokrasiyle olması; ‘milli irade’nin verdiği güçle neler yapılabildiğinin muhteşem bir ispatıdır, tarihte enderdir ve Demirel işte oradadır.

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu