Katledilen Dilara Yıldız için baroda tören

İstanbul Tuzla'da Oktay Dönmez tarafından katledilen avukat Dilara Yıldız için İstanbul Barosu önünde tören düzenlendi. Törende konuşan baro başkanı Mehmet Durakoğlu," Bu kez kurşunu biz yedik. Bundan hepimiz ders almalıyız." dedi

Gündem 12.01.2022, 14:49
Katledilen Dilara Yıldız için baroda tören

Oktay Dönmez tarafından katledilen avukat Dilara Yıldız için İstanbul Barosu önünde düzenlenen törene Dilara Yıldız'ın annesi Elvan Yıldız, kız kardeşi Merve Yıldız, İstanbul Baro Başkanı Mehmet Durakoğlu ve meslektaşları katıldı. 

BİR HİÇ UĞRUNA ÖLDÜRDÜLDÜ

Törende kızı Dilara için konuşma yapan Elvan Yıldız,"Benim çocuğum hiç yerine öldü.Çok ceza almasını istiyorum, oradan çıkmamasını istiyorum. Acım büyük. Acımla birlikte öfkem de çok büyük. Yavrumu boş yere öldürdü, cani gerekli cezayı alsın,hiç dışarıya çıkmamasını istiyorum,ömür boyu dışarı çıkmasın istiyorum.Kızımı tehdit ediyordu" dedi.

GEREKEN NEYSE YAPILACAK

Törene katılan İstanbul Baro Başkanı Mehmet Durakoğlu ise şunları söyledi,"Bu cinayet şimdiye kadar işlenen cinayetlerden çok farklı. Bize, dünyaya bir şeyler anlatması gereken bir cinayet. Bizler bu ülkenin bütün avukatları olarak bir kurşun yedik. Bu kez kurşunu biz yedik. Bundan hepimiz ders almalıyız. Kadın cinayetlerini önlemeye yönelik olarak alınan önlemler şu ana kadar yapılanlardan ibaret olmamalı. Biz mücadelemize sonuna kadar devam edeceğiz. Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlayana kadar barolar olarak bu mücadeleye devam edeceğiz. Kadın cinayetlerinin önlenmesi adına hukukçular olarak ne yapılması gerekiyorsa yapmaya sonuna kadar devam edeceğiz" diye konuştu.

Eski nişanlısı tarafından öldürülen Yıldız'ın cenazesi, Samsun’un Bafra İlçesi’nin Aktekke Köyü’nde defnedilecek.

Yorumlar (0)
30
parçalı az bulutlu