Kemal Kılıçdaroğlu''ndan Cumhurbaşkanlığı açıklaması: ''''Aday olmayacağımı kim söyledi?''''

Kılıçdaroğlu''ndan flaş adaylık açıklaması Polemikhaber''e konuşan CHP''li milletvekili Gürsel Tekin''in partisinin cumhurbaşkanının belli olduğuna dair ifadelerinin ardından ses getiren bir açıklama da CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu''ndan geldi. Kılıçdaroğlu, AK Partililerin "Aday ol" diye kendisine seslenmeleri üzerine, "Benim aday olamayacağımı size kim söyledi. Kim söyledi?" diye cevap verdi.

Gündem 07.12.2020, 20:58 07.12.2020, 20:58
Kemal Kılıçdaroğlu''ndan Cumhurbaşkanlığı açıklaması: ''''Aday olmayacağımı kim söyledi?''''

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'deki bütçe görüşmelerinde açıklamalarda bulundu. 

Hükümetin 2021 yılı bütçesini eleştirdiği sırada AK Parti sıralarından Kılıçdaroğlu'na “Aday ol aday” lafı atıldı. CHP lideri, bu sözler üzerine "Benim aday olamayacağımı size kim söyledi. Kim söyledi? Ben ne istiyorum. Ben tek adam rejimi istemiyorum. Ben ülkesinde esnafın ensesinde boza pişiren bir yönetim istemiyorum. Ben parlamenter sistem istiyorum. Demokratik, halkçı parlamenter sistem istiyorum. Ben her kuruşun hesabını veren bir siyaset anlayışı istiyorum" cevabını verdi. 

BAHÇELİ: MÜJDELİ BİR KONUŞMA OLDU

MHP lideri Devlet Bahçeli, TBMM'de bu sözleri değerlendirdi ve "Çok müjdeli bir konuşma oldu. Zillet ittifakının cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğu anlaşıldı" açıklamasını yaptı.

ADAYLIK TARTIŞMASINI GÜRSEL TEKİN ATEŞLEMİŞTİ

Polemikhaber'e konuşan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, partisinin Cumhurbaşkanı adayının belli olduğunu, ancak henüz ismin açıklanmasının doğru olmadığını belirtmişti. CHP'nin adayı ile ilgili tartışmalar, kamuoyuna damga vurmuştu.

Yorumlar (0)
23
açık