Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a jet yanıt: Benim söylediğimi zannediyor

Partisinin grup toplantısında konuşan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Anayasanın ilk 4 maddesinin değişmesini Kılıçdaroğlu istiyor" ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu'ndan yanıt gecikmedi.

Gündem 06.10.2021, 14:07 06.10.2021, 14:16
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a jet yanıt: Benim söylediğimi zannediyor

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunlar söyledi:

"AK Parti’nin ileri gelenleri “Anayasanın ilk dört maddesinin değişmesini” talep ediyor; Erdoğan, benim söylediğimi zannediyor. Artık sağlık raporu istemek, bir devlet güvenliği meselesi haline gelmiştir. Erdoğan, bağımsız bir kuruluştan, sağlık raporu almalıdır, hem de hemen!"

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın "Dindar bir anayasa olmalı, ilk 4 madde ise değişebilir" açıklaması tartışılırken, Erdoğan'ın "İlk 4 maddeyi değiştirmek Kılıçdaroğlu'nun fikri mi?" ifadelerini kullanması dikkat çekti. Konuşmasında CHP'yi ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan Erdoğan, "Tarih, CHP gibi Cumhuriyetin en eski partisini, HDP gibi bir terör örgütü kuklasının emrine verenlerden elbette hesap soracaktır." dedi.

Erdoğan şunları söyledi:

Biz yeni anayasa diyoruz, birileri de çıkıyor gerekirse ilk 4 maddeyi de değiştiririz diyerek PKK güdümündeki siyasi yapıya göz kırpmaya çalışıyor. Anayasa’nın ilk dört maddesinin değiştirme fikri CHP’nin ve dolayısıyla tüm CHP’lilerin ifadesi midir yoksa Kılıçdaroğlu’nun kişisel fikri midir? Bu CHP’nin kurumsal iradesi ise ortada ülkemiz açısından çok vahim bir sorun var demektir. Çünkü bu durumda CHP Anayasa gibi temel bir konudan başlayarak tümüyle HDP’nin vesayetine girmiş demektir. Yok eğer bu Kılıçdaroğlu’nun kendi görüşüyle bu durumda da partisinin politikalarından farklı bir ajandaya farklı bir siyasetçiyle karşı karşıyayız demektir.

Erdoğan, bugünkü AKP grup toplantısında şunları söyledi:

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu