Kılıçdaroğlu'ndan Soylu'ya '10 paralık' dava

Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, Bakan Soylu'nun TRT Haber'deki program ve sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle "10 paralık" dava açıldığını duyurdu.

Gündem 28.05.2021, 15:38
Kılıçdaroğlu'ndan Soylu'ya '10 paralık' dava

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TRT Haber'deki konuşmasında ve resmi sosyal medya hesabından yayımladığı açıklamada Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef almıştı. 

'10 PARALIK' DAVA

Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik ise Soylu'nun, Kılıçdaroğlu hakkındaki sözleri nedeniyle "10 paralık" dava açtıklarını duyurdu.

Avukat Celal Çelik yaptığı paylaşımda, "Kendisi ile ilgili ifşaatlar karşısında istifa erdemini göstermesi gerekirken, polemiklerle koltuğunu korumaya çalışan ve alışkın olduğu üzere iftiralara başvuran Süleyman Soylu hakkında 13 Mayıs 2021 tarihli Twitter paylaşımı ve 19 Mayıs 2021 tarihli TRT Haber kanalında yapmış olduğu açıklama nedeniyle 10 paralık dava açtık! Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun muhataba biçtiği değer gereğince... Hiç kimse Genel Başkanımızı suç örgütleri ve mafya liderleri ile yan yana gösteremez! Onların emrinde olduğu ahlaksız iftirasını atamaz. İftira ve hesabını soracağız" ifadeleri yer aldı.

Yorumlar (0)
23
açık