Meclis''te Kobane gerginliği

Meclis''te gergin anlar HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Taşdemir''in TBMM Genel Kurulu''nda bütçe görüşmelerindeki konuşması, tansiyonu yükseltti. HDP ve AK Partili vekiller arasında kavga çıktı.

Gündem 12.12.2020, 21:43 12.12.2020, 21:43
Meclis''te Kobane gerginliği

TBMM Genel Kurulu Sağlık Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı'nın 2021 yılı bütçelerini görüşmek üzere Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplandı.

İçişleri Bakanlığı'nın bütçesi üzerine parti grupları adına yapılan konuşmalar sırasında HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Taşdemir, geçen Ekim ayında Kobani eylemleri kapsamında HDP'li isimlerin gözaltına alınıp tutuklandığı soruşturmayı hatırlatarak, "Kobani eylemleri bahane edilerek partimize karşı bir kumpas dava açıldı, 6 yıl sonra hem de. Bu arkadaşlarımızın hepsi bu dosyada aslında ifade vermişti. Yine DTK ve HDK, TJA gibi demokratik kurumlarımız hedef haline getiriliyor" dedi.

Taşdemir'in konuşması, Genel Kurul'da tansiyonu yükseltti. AK Partili milletvekilleri, HDP'li Taşdemir'e tepki gösterdi.

15 DAKİKA ARA VERİLDİ

Bazı AK Partili vekiller kürsüye yürüyünce, diğer HDP milletvekilleri de yerlerinden kalktı. CHP'liler araya girerek tansiyonu düşürmeye çalıştı.

Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, oturuma 15 dakika ara verdi. Aranın ardından Genel Kurul devam etti.

Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu