Milliyet yazarı: Karaca ve Taranoğlu'nun istifasını Erdoğan istemiş

Milliyet yazarı Didem Özel Tümer, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son MYK toplantısında, “Bizimle doğrudan veya dolaylı ilişkili olduğu düşünülebilecek herkesin, muhalefete malzeme verecek her türlü tutum ve davranışlardan uzak durması şarttır” dediği öne sürdü.

Gündem 05.09.2022, 09:45 05.09.2022, 09:48
Milliyet yazarı: Karaca ve Taranoğlu'nun istifasını Erdoğan istemiş

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in rüşvet ağı iddialarında adı geçen Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca istifa ettiğini duyurmuş, Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu'nun da istifa ettiği iddia edilmişti.

İktidara yakınlığıyla bilinen Milliyet yazarı Didem Özel Tümer'in haberine göre, geçen perşembe günü yapılan AK Parti MYK Toplantısında "son dönemin güncel tartışma konuları, sosyal medyada fitili tutuşturulan iddialar ve bunlara bağlı iki cumhurbaşkanı danışmanının istifası da" gündeme geldi.


Karaca ve Taranoğlu

Tümer, toplantıyla ilgili kulisleri şunları aktardı:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan kurul üyelerine, istifaları kendisinin istediğini belirterek, 'Bizimle doğrudan veya dolaylı ilişkili olduğu düşünülebilecek herkesin, muhalefete malzeme verecek her türlü tutum ve davranışlardan uzak durması şarttır' demiş. Milletvekili listelerinin son derece önemli ve seçim sonucunda belirleyici olacağı sıklıkla konuşulurken, Erdoğan’ın bu vurgusunun yeni döneme dair bir işaret olarak değerlendirilerek, heyecan yarattığı söylenebilir"

Yorumlar (0)
27
açık