Müslim Sarı'dan bomba iddia: Eylül ayında hangi bakan gönderilecek?

CHP Parti Meclis Üyesi Müslim Sarı,eylül ayına dikkat çekerek " Çapsızlaşan, sorun çözme kapasitesi ortadan kalkmış bir AK Parti iktidarı var. AK Parti hikayesini kaybetti, bir dönem kapanıyor" diyen Sarı, ayrıca "AK Parti dengeyi kuramayınca rant odaklı güçler de AK Parti’yi terk etmeye başladı” ifadelerini kullandı.

Gündem 15.07.2022, 22:05 15.07.2022, 14:11

CHP PM Üyesi Müslim Sarı, KRT TV’de katıldığı programda iktidarın ekonomi politikası ve son dönemde yaşadığı kırılmalar hakkında konuştu.

Dolar ve Euro’nun eşitlenmesinin Türkiye’nin aleyhinde olduğunun altını çizen Müslim Sarı, ekonominin düzelebileceğine dair hiçbir emarenin olmadığını, AK Parti’nin çıkışının kalmadığını vurguladı,  “Eylül ayına gelindiğinde hükümetin yeni bir değerlendirme yapacağını düşünüyorum. Ya bir seçim kararı alacaklar ya da kendilerine bir kurban bularak bakanı değiştirecek ve Merkez Bankası’nın başına başka bir başkan getirip yeni stratejiler izleyecekler. Bu ihtimallerin de AK Parti’yi kurtarabileceğini sanmıyorum“ ifadelerini kullandı.


CHP PM Üyesi Müslim Sarı

'ÇAPSIZLAŞAN BİR AK PARTİ İKTİDAR VAR'

AK Parti’nin hikayesini kaybettiğine dikkat çeken Sarı, “Eskiden de krizler vardı. Krizlere müdahale eden bürokratlar, liyakatli kadrolar vardı. Artık yok. Çapsızlaşan, sorun çözme kapasitesi ortadan kalkmış bir AK Parti iktidarı var. AK Parti hikayesini kaybetti, bir dönem kapanıyor. Altılı Masa, Cumhuriyet için yeni bir parantez açacak, yenilenme dönemi başlayacak” yorumunda bulundu.

RANT ODAKLI GÜÇLER DE AK PARTİ’Yİ TERK ETMEYE BAŞLADI

AK Parti’nin kendi çekirdeğine çekileceğini ve o çekirdekle baş başa kalacağını söyleyen CHP’li Sarı, AK Parti seçmeninin 3 halkaya ayrıldığını, bu halkalarda kırılmalar yaşandığını anlatan Sarı, “AK Parti’nin bir çekirdek oyu var. Ne olursa olsun Erdoğan’a oy verecek bir kitle var. Bu çekirdeğin arkasında iki halka var. AK Parti’ye körü körüne bağlı olmayan ama sosyo-ekonomik gelişmelere göre değişebilen ve  AK Parti’nin doğal tabanı içinde olmayan ama AK Parti’nin hamleleriyle ulaşmak istediği halka. AK Parti zaten bu halkayı kaybetti, şimdi ise ikinci halkayı kaybediyor. İkinci halkadaki seçmen kitlesi kendi ekonomik durumuna göre oy verecek kitle. AK Parti dengeyi kuramayınca rant odaklı güçler de AK Parti’yi terk etmeye başladı” ifadelerini kullandı.

İKTİDAR 15 TEMMUZ’DAN DERS ALMADI

Sarı, “Ders almayan bir iktidar var. 15 Temmuz’da darbe girişimi oldu ama 20 Temmuz’da ne oldu? Erdoğan, bu girişimi fırsat bilerek kendi rejimini dayattığı bir dönemi de başlattı. FETÖ’nün devlet içindeki uzantıları tasviye edildi de bunun yerine ne kondu? Burada çok büyük soru işaretleri var. AK Parti’ye ideolojik olarak bağlı olanlar bugün kamuyu yönetiyor. Kendi siyasal çerçevelerine göre dizayn edilmiş bir kamu yönetimi var” dedi.

Yorumlar (0)
34
açık