Peker'e yakın isimden flaş iddia: Video yayımlarsa suikast tehlikesi artacak...

Sedat Peker’e yakınlığıyla bilinen ve danışmanı olduğu belirtilen Emre Olur, yeni video hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Olur, Peker'in yeni video yayımladığı takdirde BAE polislerinin suikast tehlikesinin artacağı uyarısında bulunduğunu iddia etti.

Gündem 20.06.2021, 10:06 20.06.2021, 10:31
Peker'e yakın isimden flaş iddia: Video yayımlarsa suikast tehlikesi artacak...

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, yayımladığı videolardaki iddialarıyla Türkiye’nin gündeminde yer almaya devam ediyor. 

Peker, bir süredir “yayınlayacağım” dediği videoları yayımlamazken gazeteci Alişer Delek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda, Peker’in basın danışmanı Emre Olur ile telefonda görüştüğünü belirtti ve yeni videoların ne zaman yayınlanacağını duyurdu. 

Delek, görüşmeye dair şunları aktardı:

“Aklımdaki bir kaç soru için Sedat Peker’in basın danışmanı Emre Olur’la telefonda görüştüm. Bazı bilgiler bilinir olsa da şeffaflık açısından olduğu gibi yazıyorum:

Sordum: Neden Peker yeni video yayınlamıyor? Vaz mı geçti, bir pazarlık içerisinde mi?

Emre Olur: BAE polisleri video yayınlamaya devam ederse hayati tehlikesinin (suikast vb) artacağı uyarısında bulundu. Haftaya ülke değiştirip yeni videosunu yayınlayacak.

Sordum: Ülke değişikliği nasıl olacak, kendi imkanlarıyla mı BAE ya da başka bir istihbarat servisi mi yardım edecek?

Emre Olur: Biz kimseden yardım almayız her zaman kendi imkanlarımızla hareket ettik. Haftaya ülke değişikliği tamamlanacak.

Asıl merak ettiğim soru şuydu, ve en çarpıcı yanıtı aldım:

- Türkiye’den çıkma sebebi yaptırılmak istenen bir takım şeyler. Onları yapmamak için TR’den çıktı. Zamanı gelince onlar da herkes tarafından bilinir.

Emre Olur: Aralık 2019 ya da Ocak 2020. İstanbul Florya havalimanı, özel kiralık jet. Ödeme 20 bin Euro, bir arkadaştan borçla. Jet normalden fazla bekletiliyor havalimanında, yaklaşık bir saat, sonra ayrılıyor limandan.

Video yayınlamama konusunda bir ekleme:

"Video yayınlandığında konum, teknolojik yazılımlar/ürünlerle kolayca bulunabilir olduğu için güvenlik zaafı oluşturuyor."

Yorumlar (0)
28
açık