Resmi Gazete'de yayımlandı: Atama ve görevden alma var

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, bazı kurumlarda yeni atama ve görevden alma yapıldı.

Gündem 05.02.2022, 09:04
Resmi Gazete'de yayımlandı: Atama ve görevden alma var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararına göre bazı kurumlarda önemli değişiklikler yapıldı.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı

Strateji Geliştirme Başkam Muhiddin ŞAHİN, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 4 üncü maddesi gereğince görevden alınmıştır.
Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Nadide YİĞİTELİ, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alınmıştır.

Gençlik ve Spor Bakanlığı

- Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Birdal ÖZTÜRK,

- Kilis Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Metin KAPLAN,

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince atanmıştır.

Gençlik ve Spor Bakanlığında açık bulunan Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Hayrullah Ozan ÇETİNER atanmıştır.

Helal Akreditasyon Kurumu Genel Sekreterliğine, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Mustafa Süleyman BEŞLİ atanmıştır.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Araştırmaları Merkezi Başkanlığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Selami YAZICI atanmıştır.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığında açık bulunan Denetim Hizmetleri Başkanlığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Süleyman HACICAFEROĞLU atanmıştır.

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü;

- I. Hukuk Müşaviri Ferit Cumhur DALKILIÇ,

- 2. Bölge Müdürü Şehabeddin GEDİKLİ,

- 3. Bölge Müdürü Selim KOÇBAY, görevden alınmış,

- I. Hukuk Müşavirliğine Ercan ATASEVER,
atanmıştır.

Yorumlar (0)
23
açık