Savcı Sayan'dan şok iddia: Kılıçdaroğlu'nu koltuğundan edecek bilgi ve belgeler geldi

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, ellerinde Kılıçdaroğlu hakkında gelen bilgi ve belgeler olduğunu iddia etti. Bunların Kılıçdaroğlu'nu koltuğundan edecek bilgiler olduğunu ileri süren Sayan, "Biz belden aşağı siyaset yapmıyoruz. Bizi ilgilendirmez" ifadelerini kullandı.

Gündem 06.02.2022, 13:46
Savcı Sayan'dan şok iddia: Kılıçdaroğlu'nu koltuğundan edecek bilgi ve belgeler geldi

CNN Türk'te yayımlanan CNN Türk Masası isimli siyasi tartışma programında tuhaf bir olay yaşandı. Programın konuklarından biri olan ve 1996'dan 2014'e kadar CHP için siyaset yaptıktan sonra 2015'te AK Partili olan Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan'ın söyledikleri gündem oldu.

'BELDEN AŞAĞI VE KANITLI BELGELER VAR AMA BİZİ İLGİLENDİRMEZ'

Sayan, programda, "Bundan 15 gün önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu koltuğundan edecek bilgi ve belgeler geldi. Delilleri ile beraber. Ama biz belden aşağı siyaset yapmıyoruz. Bizi ilgilendirmez" ifadelerini kullandı.

CHP'DEN YALANLAMA

Herkesin kaşlarının kalkmasına sebep olan ve bir anda ortaya atılan bu iddianın şoku henüz geçmemişken ilginç bir gelişme daha oldu: CHP Genel Merkezi'nden jet hızında bir yalanlama geldi.

CHP Genel Merkez Danışmanı, Sayan'ın yayınlamadığını iddia ettiği 'bel altı ve kanıtlı belgelerine' yönelik olarak 'İddialar asılsızdır.Savcı Sayan'ı mahkemeye vereceğiz.' dedi.

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu