Son anketten Erdoğan'ı üzecek haber: Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı 'kaçış planı anatomisi' anketlere yansıdı

Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'kaçış planı' açıklamaları ankete de yansıdı. Yöneylem Araştırma'nın paylaştığı ankete göre, CHP liderinin açıklamalarından haberdar olan yurttaşların yüzde 54'ü iddiaların doğru olduğunu düşünüyor.

Gündem 09.06.2022, 18:00 09.06.2022, 13:15
Son anketten Erdoğan'ı üzecek haber: Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı 'kaçış planı anatomisi' anketlere yansıdı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çocuklarının yönetimde olduğu vakıfları işaret ederek, “Kaçacaklar” iddiasıyla gündeme getirdiği ABD’deki TURKEN Vakfı'yla ilgili açıklamaları ankete de yansıdı. 

YÜZDE 54 İDDİALARIN DOĞRU OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR

Yöneylem Araştırma tarafından paylaşılan ankette vatandaşlara, "Sizce Kemal Kılıçdaroğlu'nun yurtdışına vakıflar üzerinden para kaçırıldığını ve bunun bir 'kaçış planı' olduğuna dair iddiaları doğru mu?" sorusu yöneltildi.

Ankete göre, Kılıçdaroğlu'nun “kaçış planı” başlığı altında yaptığı açıklamadan haberdar olanların oranı yüzde 62. Haberdar olanların yüzde 54'ü iddiaların doğru olduğunu, yüzde 33,5'i yanlış olduğunu düşünüyor.

'ERDOĞAN, ÇIK SÖYLE'

Kılıçdaroğlu, "Akşam saat 22:00'de bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim" diye konuşmuştu. Beklenen açıklamayı yapan Kılıçdaroğlu, Tayyip Erdoğan'ın vakıf süsü verilmiş paralel yapılarla yurt dışına devasa paralar aktardığını iddia etmişti. Kılıçdaroğlu, TÜGVA ve Ensar vakıfları aracılığı ile 1 milyar liranın ABD'deki paralel bir vakfa transfer edildiğini söylemişti. Kılıçdaroğlu, "Erdoğan çık söyle, bu para gönderdiğin paravanın başında senin ailenden kim var?" ifadelerini kullanmıştı.


 

Yorumlar (0)
25
parçalı az bulutlu