Üniversiteler ''yandaş''a emanet (!) Eski milletvekilleri de dahil AK Parti''ye yakın 12 rektör ataması...

Üniversiteler ''yandaş''a emanet (!) AK Parti döneminde ''seçilmiş rektör'' anlayışı ''partili rektör'' anlayışına evrildi. Buna göre, geçmiş dönemlerde rektör olarak atanan 12 kişi ya eski milletvekili ya da AK Parti''yle bir yakınlığı bulunanlar oldu.

Gündem 03.01.2021, 08:31 03.01.2021, 08:31
Üniversiteler ''yandaş''a emanet (!) Eski milletvekilleri de dahil AK Parti''ye yakın 12 rektör ataması...

Cumhuriyet Gazetesi'nin aktardığına göre, AK Parti eski milletvekili Necdet Ünüvar Ankara Üniversitesi’nde, AK Parti eski Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde, AK Parti eski İstanbul Milletvekili Cevdet Erdöl, İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde, AK Parti eski Edirne Milletvekili Necdet Budak Ege Üniversitesi’nde, AK Parti eski İzmir Milletvekili Nükhet Hotar ise 9 Eylül Üniversitesi’nde rektör olarak görev yapıyor.

Dünkü rektör ataması da tartışma konusu olmuştu

Eski AK Parti Ankara Milletvekili Aşkın Asan, Avrasya Üniversitesi’nde, AK Parti eski Şanlıurfa Milletvekili Mazhar Bağlı da Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde rektör olarak görev yapmıştı.

REKTÖRLÜK GÖREV SÜRESİ DEVAM EDENLER VAR

AK Parti milletvekili Öznur Çalık’ın kardeşi Aysun Bay Karabulut, Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nde, AK Parti milletvekili Havva Çalış’ın eşi Mustafa Çalış Erciyes Üniversitesi’nde, 2007 genel seçimlerinde AK Parti’nin Erzurum Milletvekili aday adayı olan Ömer Çomaklı’nın da Atatürk Üniversitesi’nde rektörlük görevi sürüyor.

ÜÇ İSMİN GÖREV SÜRESİ DOLDU

AK Parti milletvekili Sıtkı Güvenç’in kardeşi İsmail Güvenç, Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörlüğü’ne, yerel seçimlerde AK Parti’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Hasan Gönen de Eskişehir Osmangazi Üniversitesi rektörlüğüne atanmıştı. Söz konusu üç ismin görev süreleri doldu.

Yorumlar (0)
23
açık