Habertürk TV ekranlarında yayımlanan Açık ve Net programında seçim gündemi ile ittifaklar hakkında konuşan Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir Kılıçdaroğlu'na; 'HDP ve PKK’nın adayıdır' dedi. Gergin anların yaşandığı programda moderatör Kübra Par, söz konusu konuşma üzerine Daşdemir'e müdahale edince anket şirketinin sahibi yayını terk etti! 

İktidara yakınlığıyla bilinen Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu'nu PKK'nin de adayı olmakla itham etti.

Konuşması sırasında çokça CHP'li Sarı ile karşılıklı atışmalar yaşandı. "O genel başkanınız Kemal Kılıçdaroğlu PKK'nın ve HDP'nin adayıdır" diyen Hilmi Daşdemir'e Kübra Par müdahale etti. 

KÜBRA PAR: EN AZINDAN ASGARİ NEZAKET BEKLİYORUM

Üst üste 4 kez "Hilmi bey sakin" diyen Par, "Hilmi bey müdahale edeceğim. Sakin olup sessiz olup lütfen müdahalemi dinleyin. Bakın Türkiye'nin HDP'nin PKK ile ilişkileri konusunda sizin görüşleriniz düşünce özgürlüğüdür. Bunu sonuna kadar dile getirmeniz için alan açıyorum" ifadelerini kullandı. 

Daşdemir'in sürekli sözünü kesmesine sinirlenen Kübra Par "Hilmi bey lütfen beni dinler misiniz! Lütfen ya, en azından asgari nezaket bekliyorum sizden" dedi. 

Flaş gelişme... Yeni kabine belli oldu Flaş gelişme... Yeni kabine belli oldu

Daha sonra kulaklığını çıkaran Daşdemir,  "Hadi güle güle"  diyerek canlı yayını terk etti.