Halk TV Ana Haber Sunucusu İrfan Değirmenci, dün akşam sunduğu bültenin sonunda Halk TV izleyicilerine veda etti. Değirmenci bundan sonra Türkiye İşçi Partisi (TİP) saflarında siyaset yapacak.

Halk Haber'i sunan gazeteci İrfan Değirmenci, izleyicilere bu sözlerle veda etti:

"İnsan, toplumun yararına koltuktan da feragat edebilmeli çıkarlarından ve paradan da. Çünkü paradan çok daha önemli şeyler var hayatta. Dayanışma, mücadele, ezene karşı ezilenden yana, adalatten, haktan, emekten yana olmak gibi. Eleştirdigine dönüşmemek, hırsları uğruna insanlığını kaybetmemek, kendini vazgeçilmez saymamak gibi.

Mansur Yavaş: Benim artık son dönemim Mansur Yavaş: Benim artık son dönemim

Kendini güç ve para sahibi olduğu alanda , partide, şirkette Olimposun zirvesinde bir mitolojik kahraman sananlara asıl gücün halkın sivil örgütlü mücadelesi oldugunu hatırlatmak gerekir. Ezene karşı mücadelenin bin bir yolu var. Her zaman yeni yollar bulmak mümkün. O yollardan biri televizyon. Etkili de bir yol. Ama tek yol degil.

Velhasılı kelam yolu eşitlik, özgürlük, adalet mücadelesinden geçenlerle yoldaşlık yapacağımız yeni yollar mutlaka bulunur. En kısa sürede yeniden buluşmak, yeni yolları birlikte yürümek ümidiyle..."