Erdoğan'a hakaretten memurluktan atılmıştı... Davayı öldükten sonra kazandı Erdoğan'a hakaretten memurluktan atılmıştı... Davayı öldükten sonra kazandı

Daha önce de Cumhurbaşkanı seçimlerinde Millet İttifakı ortak adayı ve CHP Genel Başkanı KEmal Kılıçdaroğlu'na desteğini açıklayan HDP son olarak İstanbul Esenler’de vatandaşlara seslenerek “Bu ülkeye değişim ve dönüşüm gelecek. Bu ülkeyi yöneten anlayış gidecek. Bu ülkede Kürt düşmanlığı, demokrasi düşmanlığı  yapanlar ve bu zihniyeti taşıyanlar gidecekler.” diye konuştu.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na oy isteyen Buldan, şu ifadeleri kullandı:

"14 Mayıs tarihi bu kadar tarihsel, bu kadar önemli. 14 Mayıs tarihi bu kadar kıymetli bir tarihtir. Bizim aramıza ayrımcılık tohumları yayanları, kutuplaştıranları bu ülkeden artık göndereceğiz. Onların bu ülkeyi yönetmesine asla izin vermeyeceğiz.

'MUTLAKA GÖNDERECEĞİZ'

31 Mart tarihinde yapılan seçimlerde, yine 24 Haziran seçimlerinde onları nasıl yenilgiye uğrattıysak bu seçimde de aynı yenilgiyi yaşatacağız.

Kürdü inkar edenleri, Türkiye halklarını inkar edenleri, kadınların geleceğini karartanları, gençlerin hayallerini çalanları mutlaka göndereceğiz.

Kullanacağımız oyumuz bir Yeşil Sol'a bir Kemal Kılıçdaroğlu'na."