Partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunan HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, seçim bildirgesi için tarih verdi.

Ali İsmail Korkmaz Kurtuluş Mahallesi'nde anıldı Ali İsmail Korkmaz Kurtuluş Mahallesi'nde anıldı

Sancar'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

"Halka yoksulluğu, sefaleti reva gören AK Parti- MHP iktidarından bu ülkenin kurtulacağı tarihi ana sayılı günler kaldı. 

Büyük bir değişimin arifesindeyiz. Kendi menfaatinden ve koltuğundan başka hiçbir şey düşünmeyen, halkı büyük buhranla, depremin yıkımı ve enkazıyla baş başa bırakan AK Parti-MHP saltanıtının son bulacağı aydınlık günler için geri sayım başladı.

'BU İKTİDAR DERS ALMAZ BİLİYORUZ'

Bu dönem büyük değişimin eşiğinde olduğumuz bir dönemdir. Biz biliyoruz ki toplumsal ve siyasal mücadele sadece parlamentodan ibaret değildir. Ama ortaya koyduğumuz güçlü mücadelenin parlamentoya yansıması da çok önemlidir. Dolayısıyla riske girmedik, bu zorba bu kumpasçı iktidarın inisiyatifine de kaderimizi terk etmedik. Yeşil Sol Parti ile seçime giriyoruz.

Bu tedbirler, bu kararlılık, bu sağ duyu ve sorumluluk işte bu iktidara dert olsun. Bu iktidar bundan ders almaz biliyoruz. En büyük dersi sandıkta vereceğiz. Biz onların hileleriyle de, oyunlarıyla da baş etmeyi öğrendik, bu da onlara büyük dert olsun.

Yolumuz üçüncü yoldur. Yolumuz şimdi, yeşilin ve solun yoludur. Değişim yolu ve adresi bu seçimlerde Yeşil Sol'dur. İnanıyoruz ki; 14 Mayıs'ta tüm seçim sandıklarını yeşile boyayacağız. Mayıs'ın baharıyla Yeşil Sol'un baharı sandıklarda buluşacaktır.

30 MART

Seçim bildirgemiz son aşamasına gelmiş durumda. 30 Mart’ta büyük bir buluşmayla seçim bildirgemizi açıklayacağız. Açıklayacağımız bildirge Türkiye’nin demokratik çözüm programı olacaktır."