Batı'nın Ukrayna'daki politikasını sesli bir şekilde eleştiren Hırvat lider Milanoviç, AB'nin en yeni üye devleti olan ülkesinin Ukrayna'da 11 aydır devam eden savaşın kendi deyimiyle feci sonuçlarla yüzleşmesini istemediğini söyledi.

‘SAVAŞA ÇÖZÜM YOK’

Göç Kanada'nın işine geliyor: Nüfusta 1 milyondan fazla artış Göç Kanada'nın işine geliyor: Nüfusta 1 milyondan fazla artış

Petrinja kasabasındaki askeri kışlaya yaptığı ziyarette gazetecilere verdiği demeçte Milanovic, Batı'nın Kiev'e askeri desteğine atıfta bulunarak, Batı'nın Ukrayna konusunda yaptığı şey “etik değil, çünkü savaşa bir çözüm yok" dedi. Alman tanklarının Ukrayna'ya gelişinin yalnızca Rusya'yı Çin'e yaklaştırmaya hizmet edeceğini de ekleyerek "Kırım'ın bir daha asla Ukrayna'nın bir parçası olmayacağı açık" dedi. 

YÖNETİMDE ÇATLAK VAR

Aralık ayında Hırvat milletvekilleri, Milanoviç ile Başbakan Andrej Plenkoviç arasındaki derin görüş ayrılıklarını yansıtarak, ülkenin Ukrayna ordusunu desteklemek için Avrupa Birliği misyonuna katılması yönündeki bir öneriyi reddetti.

POLEMİK HABER/DIŞ HABERLER