Güney Kore'nin ana muhalefet lideri Lee Jae-myung, hükümetin ekonomiyi kötü yönetmesinden, ayrıştırıcı politikalarına ve basın özgürlüğüne yönelik tehditlere, geçen yıl kalabalığın ezildiği felakete ilişkin hesap verebilirliğin eksikliğine ve Fukuşima Nükleer Santrali’nden su tahliyesine kadar birçok konuda tepkisini ortaya koymak için açlık grevine başladığını duyurdu. 

İKTİDARA DESTEK ERİYOR

Kore Demokrat Partisi lideri Jae-myung, Fukuşima konusunda hükümeti Japonya'ya karşı çıkmak yerine "yardım ederek suç ortağı" olmakla suçlarken, yapılan anketlerde Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol’e desteğin yüzde 34'e gerilediği görüldü. 

‘KUZEY KORE’YLE İŞBİRLİĞİ’ İDDİASI

Öte yandan, Reuters’ta yer alan habere göre, bu yılın başlarında yolsuzlukla suçlanan muhalefet lideri, geçtiğimiz günlerde Kuzey Kore'ye yasa dışı para transferi yapmakla suçlanan bir şirketle bağlantılı olarak üçüncü şahıslara rüşvet verdiği iddiaları nedeniyle suçlanmıştı. 

Otomotiv devi resmen duyurdu: Artık dizel araç üretmeyecekler Otomotiv devi resmen duyurdu: Artık dizel araç üretmeyecekler

POLEMİK HABER/DIŞ HABERLER