Başakşehir Atık Su ve İçme Suyu Yatırımları açılış törenine katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 14 Mayıs'ta yapılacak şeçimlerle ilgili konuştu. 

İmamoğlu, "Elbette bu seçimi kazanacağız. Elbette gençlerin umudu olacağız, hep birlikte geleceği tasarlayacağız" dedi.

İmamoğlu'nun konuşması şu şekilde:

"Türkiye'nin değişimi mücadelesini ortaya koymak, çocuklarımıza, gençlerimize, yaşama, hayata, özgürlüğü, üretimi, eğitimdeki kaliteyi, yerel yönetimden merkezi idareye kadar liyakatı, hesap verebilirliği, bereketi kazandırmak adına büyük bir mücadeleye girişmiş bulunuyoruz Allah yolumuzu açık etsin, kesinlikle başarılı olacağız. Katiyen söylüyorum ki bu sürecin bu inanmış milletin önünde hiçbir şey duramaz. Tek şartı var bu inanmışlığın bu kazanacağımız seçim 86 milyon insanımız için kazanılacak sadece bir grup için ya da sadece Millet İttifakı'na oy verenler için değil bu memleket için kazanılacak. O bakımdan yolumuz açık olsun.

'OY VERMEYENLERİN DE MUTLU OLDUKLARI BİR SEÇİM SONUCU'

4 yıl önce İstanbul'da yönetime aday olduğumuz ve başararak, kazanarak sürece başladığımız andan itibaren hep söylediğimiz şeyler vardı. Örneğin, israfı önleyeceğiz ve bu şehrin bütçesine bereket getireceğiz. Dedik ki; kesinlikle önceliğimiz bu şehrin ihtiyaçlarını karşılamak olacak bir avuç insana hizmet eden bir prensipten uzaklaştırarak 16 milyon için çalışacağız. Kişilere, ailelere ve onların mensup olduğu bir kısım kurum kuruluşlara hizmet eden değil Başakşehir'den Kadıköy'e Kartal'dan Silivri'ye kadar bu şehrin her ilçesine eşit hizmet sunacağız. İşte hemşirelerimiz bizlere onun için oy verdiler. İnanın hissediyorum 16 milyon insanın oy vermeyenleri de dahil mutlu oldukları bir seçim sonucu elde ettik."