Küçükçekmece Ayamama Kaynarca Yağmur Suyu Tüneli ve Gürpınar Yağmur Suyu Tüneli Kazı Başlama Töreni'nde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, AK Parti'nin İBB adayı Murat Kurum'un Kent Lokantası hakkındaki sözlerine tepki gösterdi.

AK Parti Grup Başkanı'ndan iddia: Ankara'daki ekip seçimlerin kaybedilmesine üzülmedi AK Parti Grup Başkanı'ndan iddia: Ankara'daki ekip seçimlerin kaybedilmesine üzülmedi

İmamoğlu, bu meseleyi çok ciddiye aldığını belirterek, "O Kent Lokantası'nın önünde kuyruğa giren herkesten özür dileyene kadar ben bunu dile getireceğim" ifadelerini kullandı. 

'ÖYLE DİL SÜRÇMESİ YOK'

İmamoğlu, şunları söyledi: 

"Kent Lokantaları meselesi İstanbul'un ve Türkiye'nin gündeminde. Birçok adayımız Kent Lokantası taahhüdünde bulunuyorlar. Bizim Kent Lokantlarımızı ve süt dağıtımımızı küçümsemeye çalışan bir aklın, İstanbul'da bir ithal adaya dönüşmesini hayretle izliyorum. Esas olan şu dün bu tarifini dil sürçmesi olarak tariflemiş bu söylemlerini. Birkaç cümleyle dil sürçmesi olmaz. Bu meseleyi çok ciddiye alıyorum. Bu zihniyeti ve vicdanı gösteriyor. O Kent Lokantası'nın önünde kuyruğa giren herkesten özür dileyene kadar ben bunu dile getireceğim. Öyle dil sürçmesi yok. Ağız dolusu özür dileyecek."