İBB Başkanı ve CHP'nin yeniden aday gösterdiği Ekrem İmamoğlu, Oğuzhan Uğur'un sunduğu Mevzular Açık Mikrofan'a konuk oldu. İmamoğlu'nun katıldığı bölüm dün itibarıyla Gain'de yayınlandı.

Program yayınlanır yayınlanmaz bir bölümü özellikle sosyal medyada büyük ses getirdi ve en çok konuşulan konular arasına girdi.

2-602

'KABADAYI' TAVIRLARI TEPKİ ÇEKTİ

Yusuf Turan isimli bir seyircinin İmamoğlu'na yönelik tavırları ve konuşması tepki çekti. İmamoğlu'nu vatansever olmamakla suçlayan Turan, "Yanınızda keltoş bir güvenlik var" dedi. İmamoğlu ise "Saygısızlık yapıyorsun" sözleriyle tepki gösterdi.

"Burada olmayan insanlarla ilgili bir sürü ithamda bulundu. Bir insana keltoş dediğin için seni kınıyorum. Kabadayı laflar etme bana..."

Turan, İmamoğlu'nun parmak işareti yapması nedeniyle kendisini 'tehdit' ettiğini ileri sürdü.

1-620

18 KEZ İSPARK HASILATINI ZİMMETİNE GEÇİRMİŞ

Ancak Yusuf Turan'ın sosyal medyada gündem olma nedeni ise İSPARK'ta çalıştığı dönem 18 kez toplanan park hasılatını zimmetine geçirmekten işlem yapıldığı ortaya çıktı.

Özel'den Erdoğan açıklaması: Haftaya görüşmeyi planlıyoruz Özel'den Erdoğan açıklaması: Haftaya görüşmeyi planlıyoruz

Sosyal medyada yapılan paylaşımda şöyle denildi:

"Babala TV’de Ekrem İmamoğlu’nu vatansever olmamakla suçlayan Yusuf Turan isimli seyircinin, 2013 yılında İSPARK’tan atıldığı ortaya çıktı.

İBB kaynaklarınca; Turan hakkında tam 18 kez, toplanan park hasılatını zimmetine geçirmekten işlem yapıldığı açıklandı."

6-15