Instagram, tepkilerin ardından sorunları çözerek, elhamdülillah kelimesinin artık "Tanrı'ya şükür" diye otomatik çevrildiğini bildirdi.

İlk olarak 404media tarafından bildirilen sorundan profilinde İngilizcede Filistinli anlamına gelen "Palestinian", Filistin bayrağı emojisi ve Arapça "elhamdülillah" kelimesi bulunanların etkilendiği belirtildi. İfadenin İngilizceye, "Elhamdülillah, Filistinli teröristler özgürlükleri için savaşıyor" diye otomatik çevrildiği görüldü.

TikTok kullanıcısı YtKingKhan, sorunu geçen günlerde gündeme getirip kelime kombinasyonları değişse de çevirinin değişmediğine dikkati çekmişti.

T24’de yer alan habere göre, Instagram, tepkilerin ardından sorunları çözerek, elhamdülillah kelimesinin artık "Tanrı'ya şükür" diye otomatik çevrildiğini bildirdi.

Meta sözcüsü, "Bazı ürünlerimizde uygunsuz Arapça çevirilere sebep olan bir problemi çözdük. Bunun için gerçekten üzgünüz" dedi.

Netanyahu Hamas'ı bahane etti, dünyaya meydan okudu: Bize savaşa son vermemiz için baskı yapamazsınız Netanyahu Hamas'ı bahane etti, dünyaya meydan okudu: Bize savaşa son vermemiz için baskı yapamazsınız

İsrail-Hamas savaşının başlamasından bu yana Meta'nın Filistin'e destek içeren bazı paylaşımları sansürlediği iddia ediliyordu.