Steam 2023 yılının indirim takvimini açıkladı! İlk büyük indirim ne zaman? Steam 2023 yılının indirim takvimini açıkladı! İlk büyük indirim ne zaman?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından sıkça başvurulan bant daraltma uygulamasından sonra milyonlarca kullanıcı VPN kullanarak sansür ve bant daraltma uygulamalarını aşmaya çalışıyor.

iOS'LARA ÜCRETSİZ VPN UYGULAMASI

Android tarafında ücretsiz VPN hizmeti sunan sistemler iOS'a göre daha çok bulunuyor. Bunun farkında olan dünyanın popüler internet tarayıcılarından biri olan Opera, ücretsiz VPN hizmetini iOS işletim sistemine sahip cihazlara getirdi. Opera'nın ücretsiz VPN'i, iPhone ve iPad'lerde artık kullanıma açıldı.

İLK ŞİRKET...

Opera tarafından konu ile ilgili "VPN hizmetinin iOS'a eklenmesiyle Opera, her platformda yerleşik, ücretsiz bir VPN sunan ilk tarayici şirket oldu. Opera'nın VPN hizmeti abonelik, hesap açma ve ek uzantı gerektirmiyor. Opera tarayıcı VPN trafiğinin şifrelenmesini ve IP adresinin gizli kalmasını sağladığı için kullanıcıların huzur içinde gezinmek için ana menüdeki bir anahtarı değiştirmeleri yeterli" şeklinde açıklama yaptı.

Opera iOS cihazlara VPN hizmetini getirmesiyle dünyada bir ilki başardı. Opera bütün platformlarda VPN hizmeti sunan ilk şirket oldu.

VPN NEDİR?

Sanal özel ağ ya da VPN, uzaktan erişim yoluyla farklı ağlara bağlanmayı sağlayan İnternet teknolojisi. VPN sanal bir ağ uzantısı oluşturduğu için, VPN kullanarak ağa bağlanan bir cihaz, fiziksel olarak bağlıymış gibi o ağ üzerinden veri alışverişinde bulunabilir.