Sultangazi'de tekel bayisine saldırı: 2 kişi yaralandı Sultangazi'de tekel bayisine saldırı: 2 kişi yaralandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve polis yetkililerinden edinilen bilgiye göre, bu sabah 08.43’de Küçükçekmece Kartaltepe Mahallesi, Geçit Sokak 12/B’de bulunan 1988 yılında yapılmış zemin artı 3 katlı bina çöktü. Saniyeler içinde çöken ve anbean güvenlik kameralarına yansıyan olay nedeniyle çevredeki ev, iş yerleri ve park halindeki 1 otomobil ile 1 İETT otobüsü hasar gördü.

ÇOK SAYIDA EKİP SEVK EDİLDİ

Olayın ardından bölgeye İBB, İtfaiye, 112 Acil, AFAD, UMKE, Emniyet, BEDAŞ, Küçükçekmece Belediyesi ile sivil arama kurtarma
ekipleri sevk edildi. İlk aşamada 2'si ağır 7 kişi enkaz altından çıkarıldı. Kalanlardan birisinin cansız bedenine ulaşılırken, enkaz altındaki diğer vatandaş yaralı olarak kurtarıldı. 

6 AYLIK KIZ ÇOCUĞUNUN DURUMU AĞIR

Yıkılan binanın çevresindeki 3 bina ilçe belediyesi ekipleri tarafından tedbir amaçlı boşaltıldı, çevredeki 5 bina için de inceleme için boşaltma kararı alındı. Ekipler tarafından yaralı olarak kurtarılanlardan 5 kişinin Biruni Üniversitebi Hastanesi, İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi, İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi ile Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildiği bildirildi. Ağır yaralılardan A.C. isimli 6 aylık kız çocuğu ile S.D. isimli vatandaşın hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.