İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul ve İzmir merkezli 9 ilde, organize suç örgütüne yapılan "Kafes-41" operasyonunda 61 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

İstanbul ve İzmir merkezli düzenlenen "Kafes-41" operasyonunda, aralarında kırmızı bültenle aranan Beratcan Gökdemir ve Ferhat Delen'in de bulunduğu organize suç örgütlerine operasyon düzenlendi.

Tokat'ta ikinci büyük deprem Tokat'ta ikinci büyük deprem

Operasyon, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinasyonunda, İstanbul ve İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlükleri tarafından gerçekleştirildi.

CİNAYET, YARALAMA, SİLAHLI ÇATIŞMA...

Toplamda 61 şüphelinin yakalandığı operasyonda şüphelilerin 2 cinayet, 2 kasten öldürmeye teşebbüs, 11 kasten yaralama, çok sayıda silahlı çatışma, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, tehdit ve silahlı saldırı, ruhsatsız silah bulundurma, işyeri kurşunlama, yağma gibi bir dizi suç eylemi gerçekleştirdiği belirlendi.

Operasyon kapsamında yapılan aramalarda, 37 ruhsatsız tabanca, 5 av tüfeği, çok sayıda mermi ve 3 çelik yeleğin ele geçirildiği bildirildi.