İstanbul Beykoz'da yer alan dört katlı terkedilmiş bina, bir mülk ortağı tarafından Kuran kursu olarak kiralandı. Tabelasız ve denetimsiz olan bu Kuran kursunda, 5 ila 15 yaşları arasında olan 20'den fazla çocuk bulunuyor.

Sözcü'den Hazar Dost'un haberine göre; kaçak Kuran kursu, binanın en üst katını da yatakhane olarak kullanıyor. Söz konusu yatakhanede ise hijyen koşullarının sağlanamadığı, çocukların güvenliksiz ortamda barındırıldıkları aktarıldı.

Yurt yetkilileri, SÖZCÜ TV'nin kameralarını görünce, içerideki çocukları başka bir yere saklamak için götürdü. Tamamı yabancı uyruklu olan çocukların, sarık ve cübbeli halleri kameralara takıldı.

TEHDİT EDİLDİLER

Apartmanda daire sahibi olan Raşit Karabulut, binadaki öğrencilerin başında olması gereken din hocasının hiçbir zaman gelmediğini söylerken “Biz çok uzun süredir, gerekli yerlere başvurularımızı yapıyoruz. Fakat sonuç alamadık. İlgilenilmedi” dedi.

CİMER, Diyanet ve Beykoz Belediyesi’ne başvuruları olduğunun altını çizen Karabulut, apartmanda mülkü olan diğer ortakların kendilerini “Hiçbir şey yapamazsınız” diyerek tehdit ettiğini de belirtti.

Berat Albayrak, aylar sonra ilk kez ortaya çıktı! Bugüne kadar neredeydi? Berat Albayrak, aylar sonra ilk kez ortaya çıktı! Bugüne kadar neredeydi?

Çocukların yattıkları alanda ise yataklardaki kir, dolaplardaki çürümüş gıdalar olduğu görüldü.

Apartmanın depreme dayanıksız olduğu, merdivenlerden çıkarken kolonlardaki çatlaklardan ve dökülen sıvalardan rahatlıkla anlaşılabilirken yatakhanenin olduğu katta böcek ve sineklerin yoğunluğu da dikkat çekti.