AK Parti iktidarı döneminde ilahiyat fakültesi mezunları için sürekli kadro yaratılıyor. Kastamonu Üniversitesi'nin Felsefe bölümüne atanacak araştırma görevlisi için de ilahiyat mezunu olma şartı kondu.

Akşener'den vatandaşa azar: Oy vermeyin siz de Akşener'den vatandaşa azar: Oy vermeyin siz de

İLLA Kİ İLAHİYAT OKUYACAK

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, Kastamonu Üniversitesi’nin Felsefe Bölümü’ne alınacak araştırma görevlisi için, "Felsefe Bölümü, İlahiyat Fakültesi veya İslami İlimler Fakültesi lisans mezunu olup; Türk İslam Düşüncesi Tarihi, İslam Felsefesi veya İslam ve Türk Felsefesi Anabilim Dallarının birinde tezli yüksek lisans yapma" şartı yer aldı.

FELSEFE MEZUNLARININ ÖNÜ KAPATILIYOR

Bazı üniversitelerin felsefe bölümlerinde Türk ve İslam Felsefesi anabilim dalı bulunuyor ancak yüksek lisans programlarında böyle bir anabilim dalı yok. Dolayısıyla felsefe mezunlarının başvuru yapmasının önü kapatılıyor.

Böylece yalnızca İslami İlimler Fakültesi ve İlahiyat Fakültesi mezunları göreve talip olabilecek.

AKADEMİSYENLER TEPKİLİ

Akademisyenler felsefe bölümüne ilahiyatçı atanmasına sosyal medyada tepki göstererek, “Felsefe bölümüne felsefe mezunlarının girmesi engelleniyor. Felsefe alanına ilahiyatçı ataması yapılması için ilan açılmış” yorumu yaptılar.