Yük kamyonu yayaları ezdi: 16 ölü 27 yaralı! Yük kamyonu yayaları ezdi: 16 ölü 27 yaralı!

Duvar'ın Reuters haber ajansından aktardığına göre, Toskana Bölgesel Yönetim Başkanı Eugenio Giani, bugün sabah saatlerinde İtalya'nın Rai News haber kanalına yaptığı açıklamada, Toskana'daki ölü sayısının daha önce açıklanan üçten beşe yükseldiğini bildirdi. Ciaran fırtınasının beraberinde getirdiği yağışlar gece boyunca devam ederken, Toskana'da pek çok araç sel sularına kapılarak sürüklendi ve bölgedeki köprüler zarar gördü.

TOSKANA'DA 'ACİL DURUM' İLAN EDİLDİ

İtalya genelinde etkisini gösteren yağışlı ve kuvvetli rüzgarlı hava, özellikle Toskana ve Veneto bölgelerinde sel ve taşkınlara yol açmış, Toskana'da ilk belirlemelere göre üç kişi hayatını kaybetmiş, yedi kişinin de kayıp olduğu bildirilmişti.

Halka evden çıkmamaları çağrısı yapan Toskana Bölgesel Yönetim Başkanı Eugenio Giani, bölgede durumun ciddi olduğunu vurgulayarak 'acil durum' ilan etmişti.

BEŞ BÖLGEDE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Eugenio Giani, Toskana bölgesinden geçen Bisenzio nehrinin de aşırı yağışların etkisiyle taştığını, özellikle Seano, Quarrata ve Campi Bisenzio beldelerine yardım için botlar gönderdiklerini kaydetmişti. Olumsuz hava koşullarının en çok etkilediği bölge olan Toskana ile Elba Adası arasındaki vapur seferleri de kuvvetli rüzgar nedeniyle ertelenmişti. Ayrıca yine Toskana'da 40 bin kişiye elektrik verilemediği bildirilmişti.

Ülke genelinde etkisini gösteren olumsuz hava koşulları nedeniyle Toskana, Veneto, Friuli-Venezia Giulia, Campania, Ligurya bölgelerinde pek çok kent ve ilçede okullarda 3 Kasım Cuma günü tedbir maksatlı eğitime ara verildiği daha önce açıklanmıştı.