HÜDA PAR yöneticisinden Gaffar Okan hakkında skandal sözleri ortaya çıktı HÜDA PAR yöneticisinden Gaffar Okan hakkında skandal sözleri ortaya çıktı

Maraş'ta meydana gelen yıkıcı depremlerin ardından alınan önlemler kapsamında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğrencileri ve aileleri yurtların depreme dayanıklı olup olmadığı yönünde rektörlük tarafından inceleme yapılmasını istedi. Üniversite yönetiminin yaptığı incelemeler sonucunda geçici kız öğrenci yurdunun depreme dayanıksız olduğu tespit edilmiş ve boşaltma kararı alındığı açıklandı.

KONTROLLER DEVAM EDİYOR

İTÜ'nün yaptığı açıklama şu şekilde:
"Üniversitemiz ve ilgili bakanlık mevcut yurt ve fakülte binaları kontrol etmeye başlanmıştır. Yapılan incelemeler sırasında geçici kız öğrenci yurdu binasının depreme dayanıksız olduğu ve boşaltılması gerektiği anlaşılmıştır. Geçici kız öğrenci yurdundaki öğrencilerimiz için üniversite yerleşkemizdeki mevcut yurtlar ve konukevlerinde yer olmadığından dolayı İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile görüşülerek KYK yurdundan yer talep edilmiş ve öğrencilerimiz geçici olarak KYK yurduna yerleştirilmiştir. Bütün yurtlarımız dahil olmak üzere üniversitemiz binalarında deprem dayanıklılığı açısından kontroller devam etmektedir. Yurtlarımızda yer açıldığında öğrencilerimiz en kısa sürede İTÜ yurtlarına yerleştirilecektir" denildi.