31 Mart 2024 yerel sçeimleri için İYİ Parti'den Ankara'da belediye başkanlığı ve meclis üyesi aday adaylığı başvurusu yapan çok sayıda ilçenin başkanı değişti.

Artı Gerçek'te yer alan habere göre, yerel seçimlere 'hür ve müstakil' girme kararının ardından peş peşe gelen istifalarla sarsılan İYİ Parti'de her geçen gün bir görevden ayrılma veya görevden el çektirme haberi gelmeye devam ediyor. Son olarak dün Ankara'da 6 ilçede İYİ Parti teşkilatı görevden el çektirildi.

İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yener Yıldırım, Çankaya ilçe başkanı ve ilçe yönetiminin yönetiminin görevden alındığını, yerine kurucu ilçe başkanı olarak Doğukan Kozan'ın atandığını duyurdu. Yener, kurucu ilçe başkanı olarak Doğukan Kozan'ın atandığını bildirdi.

Yıldırım, dün yaptığı açıklamada, Akyurt, Çubuk, Haymana ve Beypazarı ilçe başkanlarının da görevden alındığını duyurmuştu.

Yıldırım ayrıca, Etimesgut, Altındağ, Polatlı, Mamak ve Keçiören ilçe başkanlarının, İYİ Parti'den Ankara'da belediye başkanlığı ve meclis üyesi aday adaylığı başvurusu yaptığı için değiştiğini söyledi.

6 İLÇEDE İSİMLER DEĞİŞTİ

Yıldırım'ın paylaşımları şu şekilde:

"Çankaya İlçe Başkanı ve İlçe Yönetimine görevden el çektirilmiş, yerine Kurucu İlçe Başkanı olarak Av. Doğukan Kozan atanmıştır. Kamuoyuna duyurulur.

Etimesgut İlçe Başkanı Sn. Fatih Sultan Mehmet Hamzaçebi Etimesgut Belediye Başkan A. Adayı olduğundan, yerine Kurucu İlçe Başkanı olarak Sn. Gazi Ercüment Tekin atanmıştır.

Altındağ İlçe Başkanı Sn. Remzi Sağlam Altındağ Belediye Başkan A. Adayı olduğundan, yerine Kurucu İlçe Başkanı olarak Sn. İsmail Serdar Kara atanmıştır.

Polatlı İlçe Başkanı Sn. İlhan Dereköy Polatlı Belediye Başkan A. Adayı olduğundan, yerine Kurucu İlçe Başkanı olarak Sn. Adnan Sezgin atanmıştır.

Mamak İlçe Başkanı Sn. Ümit Yıldırım Mamak Belediye Başkan A. Adayı olduğundan, yerine Kurucu İlçe Başkanı olarak Sn. Gürbüz Şancı atanmıştır.

Keçiören İlçe Başkanı Sn. Hüsnü Serkan Oğuz Belediye Meclis Üyesi A. Adayı olduğundan, yerine Kurucu İlçe Başkanı olarak Sn. Haluk Baran atanmıştır."

Alparslan Türkeş'in oğlu, MHP'ye savaş açtı! Zehir zemberek sözler Alparslan Türkeş'in oğlu, MHP'ye savaş açtı! Zehir zemberek sözler