27. Dönem Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, yeni bir parti kurma kararını resmen duyurdu. “Partimizi sonbaharda kuracağız. Henüz ismi belli değil” diyen Ağıralioğlu, partisine mevcut milletvekillerinden katılımlar olabileceğini belirtti.

84 seferi iptal olan Türk Hava Yolları'ndan yeni açıklama: Tüm aksaklık giderildi 84 seferi iptal olan Türk Hava Yolları'ndan yeni açıklama: Tüm aksaklık giderildi

Türkiye gazetesinden Akif Bülbül’ün haberine göre, bir grup gazetecinin sorularını yanıtlayan Ağıralioğlu, AK Parti’nin “yoksulluk, yolsuzluk ve yasaklarla mücadele” vaadini simgeleyen 3Y ile yola çıktığını hatırlatarak, “Biz de 3A ile yola çıkacağız. Akıl, Ahlak ve Adalet. 3Y halledilseydi belki bunlara ihtiyaç kalmayacaktı. 3Y iddiasıyla çıkılmış siyasi yolculuğun bizim omuzlarımıza yüklediği mesuliyet 3A mecburiyetidir. Akla, ahlaka ve adalete ihtiyacımız var” diye konuştu.

Partinin isminin henüz belirlenmediğini ve sonbaharda kurulacağını ifade eden Ağıralioğlu, yeni partide mevcut milletvekillerinden isimlerin olabileceğini de sözlerine ekledi.