Kim Milyoner Olmak İster programının 27 Kasım Pazar akşamı saat 20:00'de yayınlanan bölümünde Kenan İmirzalıoğlu  ile yarışmaya katılan 19 yaşındaki Alper Duran Dinçer arasında sakız çiğneme polemiği yaşandı.

Özge Özpirinçci'den 'Michael Jackson’ çıkışı! Özge Özpirinçci'den 'Michael Jackson’ çıkışı!

Kenan İmirzalıoğlu yarışmacıyla sohbet ederken ağzında bir şey olduğunu fark etti. Yarışmacıya “Ağzında bir şey mi var?” sorusunu yönelten İmirzalıoğlu, aldığı cevap karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Yarışmacı ise rahatlamak için sakız çiğnediğini söyledi.

Genç yarışmacı sınavlarda da sakız çiğnediğini ifade edince, İmirzalıoğlu “Sınavlara tabi daha başka bir durum var. Orada stresini alıyor. Şimdi seyircilerimiz var” dedi. Yarışmacı ise İmirzalioğlu’na “Onların da stresini alır belki” diyerek yanıt verdi.

Kenan İmirzalıoğlu, yarışmacıya hocaların karşısında da sakız çiğneyip çiğnemediğini sordu. Çiğneyemeyeceğini söyleyen yarışmacıya sunucu “Tabi, çeneye destekli bir şey gelir” diyerek karşılık verdi.

Yarışmacı Japon kültüründe sakız çiğnemenin hoş karşılanmadığını söyleyince, Kenan İmirzalıoğlu da Türk kültüründe hoş karşılanıp karşılanmayacağını sordu. Yarışmacı bu soruya, "Bizim kültürde ortada gibi. İzin verenler var, vermeyenler var. İnsanlar ikiye ayrılır. Derste sakız çiğnettirenler ve derste sakız çiğnettirmeyenler" dedi.

NE KADAR KAZANDI

Yarışmacı üç joker hakkını da kullanarak iki bin Türk lirası kazandı.