CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Nevşehir mitinginde vatandaşlarla buluştu.

Mansur Yavaş'ın açıklamaları:

"İlk ay maaşı bile ödeyemez, dediler. İş başına geldik. İhalelerde kırım olmaya başladı. Elde ettiğimiz tasarruflarla birlikte eski dönemin 5 katrilyon borcunu sildik. Metro gelirlerimize el kondu. 1.7 milyar lira para kestiler. Ankara halkının cebinden alıp bakanlığa verdiler. Biz kazanmasaydık bunu yapacaklar mıydı? 

Osmaniye adayı sayın bakan AFAD'ın kolilerini almış seçim bölgesine götürüyor. Uzun yıllardır izledik. Ankara'da kamyonların arkasında 'Ankara Belediyesi Yardım Dağıtma Aracı' yazar, kapı kapı dağıtılırdı. İnsan onuru incitilirdi. Hemen o uygulamaya son verdik. Kart vermek suretiyle Ankara'da 5-6 bin bakkalın da kazanmasını sağladık, Ankara'daki insanlar gidiyor, çoluğunun çocuğunun ihtiyacını karşılıyor" ifadeleriyle başkentte başlatılan yardım uygulamasını Nevşehirlilere anlattı. 

'SÖKTÜKLERİ TABELALARI YENİDEN ASTIK'

Tutturdular. Seçimi kaybedersek devletin bekası tehlikeye girecek diye. Beka mülteciler, işsizlik, pahalılık, kiraların yüksekliği, enflasyon nedeniyle tehlikede. Halktan koptular. Gelsinler pazarlara, insanlar istediğini alabiliyor mu? Seçildik, onların söktükleri T.C. tabelalarını yeniden astık. İstanbul 800 bin fark atarak onları cezalandırdı. Terörist başının kardeşini getirip televizyona çıkarttılar.

HÜDA PAR ELEŞTİRİSİ

PKK'nın görüşleri belli mi belli mi? Federasyon istiyor. Bayrakla sorunu var, Türklükle sorunu var, cumhuriyetle sorunu var... HÜDA-PAR'ın görüşleri de aynı. Ne farkı var? Artık bu laflara tokuz. Yutmuyoruz.

'GENÇLER GÖREV SİZLERİN'

Bize terörist muamelesi yapmayın. Yapacaksanız vergi almayın. Bunlara göre seçime girmek serbest, kazanmak yasak. Gençler görev size düşüyor. Birinci turda seçimi bitireceksiniz. Hiç bunlara fırsat vermeyeceksiniz, açık farkla birinci turda bitireceksiniz. Siz de ısrar edersiniz, hep birlikte Çankaya köşküne kadar birlikte yürürüz."

Mansur Yavaş'ın, konuşmasının ardından Kılıçdaroğlu konuşuyor:

"Genci, yaşlısı, kadını, hep birlikte iktidar için  mücadele edeceğiz. Türkiye'yi hep birlikte farklı bir ufka taşıyacağız. Emin olun bu ülkeye baharı mutlaka ama mutlaka getireceğiz.  Beraber mücadele etmek ve kardeşçe kucaklaşmaya ihtiyacımız var. O kucaklaşmayı getireceğiz. Kucaklaşacağız ve Türkiye'ye yeni bir ufuk getireceğiz. Bunun sözünü veriyorum. Bay Kemal sözünden dönmez. 

Gençler de köylerden ayrılıyorlar, üretim zincirinden kopuyorlar. Çiftçiyi toprağa küstürmeyeceksin. Onlar üretecekler, 85 milyon kazanacak. Kırsalda çalışan bütün kadınların ve gençlerin sosyal primini devlet ödeyecek. Söz veriyorum, sen emeklilik hakkını kazanacaksın.

Bir de ortalıkta geziyorlar milliyetçiyiz diye siz kim milliyetçilik kim? Benim saraylarda gözüm yok. Rahatsız olurum sarayda oturmaktan. Ne yapacağım ben sarayı? Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mütevazi bir köşkü vardır, Çankaya'dır. Mansur Başkan söyledi: Hep beraber Çankaya'ya yürüyeceğiz. O Çankaya milletin Çankayası'dır. Milletin onurudur, gururdur. Niye tarihimize sırtımızı çevirelim. Neden saraylar? İsraf günahtır.

'BURNUNUZDAN FİTİL FİTİL GETİRECEĞİM'

Fatih Erbakan'ın yine '6284'ü hedef aldı Fatih Erbakan'ın yine '6284'ü hedef aldı

Çıkaracağım bir numaralı genelge, savurganlığı önleme genelgesi olacak. Söz verdim, size de söz vereyim. İlk yapacağım işlerden birisi, Cumhurbaşkanlığı'nın 16 uçağını satacağım, orman yangınlarını söndürmek için yangın söndürme uçakları alacağız. Ağaç yanıyorsa benim yüreğim yanıyor demektir. Bir ağacın yetişmesi kaç yıl sürüyor. Bize oksijen varsa o yeşil ormanlar yüzünden var. O florayı korumak lazım, oradaki canlıları korumak lazım.

Yüce yaradanın yarattığı her şeye saygı duymamız lazım. Akdeniz havzasının iklim değişikliğiyle büyük yangınlar geçireceğini bilmemiz lazım. Bu ülke dünyanın en güzel ülkesi. Zaman zaman kamuda görevli iken yurt dışına giderdik. Türkiye'ye dönmek her zaman önceliklerimizdi. Gerçekten bizim ülkemiz dünyanın en renkli, en zengin ülkesi. Ama zenginliğimizin farkında değiliz. Birileri sömürüyor. Sizin için, halkımız için hizmet edeceğim. Ne yaparsa yapın burnunuzdan fitil fitil getireceğim. Söz veriyorum.

'PARALARINI NERELERE GÖTÜRDÜKLERİNİ GÖRECEKSİNİZ'

Öyle uyuşturucu baronları kalkacak gencecik çocuklarımızı zehirleyecek. Beyefendiler bunları dikkate almayacak. Uyuşturucu baronları Türkiye'ye gelecek, Türkiye'de hesaplaşacak ve bizim siyasetçiler bunları seyredecek. Uyuşturucu baronlarının da burunlarından getireceğim.

Bay Kemal Türkiye'den kaçırılan her kuruş hesabın hangi bankada olduğunu, kaç lira olduğunu biliyor, tamamını getireceğim, bu millete vereceğim. Bizim bir komisyonumuz var. 6 liderlerin oluşturduğu komisyon. O komisyonu kuracağız, göreceksiniz paraları nerelere götürdüklerini.

'SİNAN ATEŞ' MESAJI

Söz veriyorum Sinan Ateş'i asla unutmayacağım. Sinan Ateş'in katillerini yakalayıp yargıya teslim edeceğim, hiç merak etmeyin."