Demirtaş'tan İYİ Parti saldırısına ilişkin açıklama Demirtaş'tan İYİ Parti saldırısına ilişkin açıklama

Millet İttifakı'nın ortak Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ziyaretleri kapsamında son durağı Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) oldu. 

Kılıçdaroğlu, BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş ile görüşme gerçekleştirdi.

Görüşme sonrası konuşan Kılıçdaroğlu, "Sayın Genel Başkan ve arkadaşlarıyla beraber olduk. Türkiye'nin pek çok sorunu dile geldi bu toplantıda. Devlette likayattan ekonomiye, üniversitelerden depremde yaşananlara kadar pek konu hakkında düşüncelerimizi ifade ettik. Güzel bir evsahipliği yaptılar. Sayın Genel Başkan'ın şahsında arkadaşlarına da kendisine de yürekten teşekkür ederim" dedi.

'ÇOK DOĞRU ÇOK GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ'

Hüseyin Baş ise "Sayın Genel Başkan'a ziyaretinden dolayı çok teşekkürlerimi sunuyorum. Kendisinin de ifade ettiği üzere çok verimli bir sohbet gerçekleştirdik. Zaten kendileri bir siyasi tecrübe abidesi, benim için de faydalı ve verimli bir sohbet oldu şahsen de. Türkiye'nin birçok meselesini istişare ettiğimiz bir toplantı oldu. Nazik çerçevede çok güzel görüşme gerçekleştirdik. Önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde kendilerine başarılar diliyorum. Umuyoruz Türkiye adına çok doğru çok güzel günler göreceğimiz süreçte olacağız. Biz de Türkiye adına çalışmalarımızı yapıp kamuoyu ile paylaşacağız."