İstanbul’un Eyüpsultan ilçesine bağlı Kemerköy sitesinin yeşil alanın yıkılmasını engellemeye çalışan 3 kişinin gözaltına alınmasına CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Demirören'e çağrıda bulundu.

Kılıçdaroğlu, “Doğayı talan edenler, deprem toplanma alanlarını yok edenler, doğa için mücadele eden insanlara saldıranlar… Ve Demirören! Sizleri izliyorum. Durmanızı ve Ziraat Bankası’nın parası ile İstanbul’un yeşil alanlarını yok etme faaliyetlerinizi durdurmanızı öneririm” sözlerini kullandı.

kılıcdaroglu tweet

gokturk proje

CHP’li Faik Öztrak: Beceriksizliğin resmi CHP’li Faik Öztrak: Beceriksizliğin resmi

91 VİLLA YAPILACAK

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından imara açılan golf sahalarına konut ve villa olmak üzere 650 bağımsız birim inşa edilecek. Projede 91 adet villa, 33 adet konut bloğu yer alacak. Proje, 143 bin 586 metrekarelik kapalı inşaat alanına sahip. Emlak Konut,  ihale ettiği “Eyüpsultan Göktürk 1. Etap Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi” için Özyazıcı İnşaat ile 19 Ekim 2022 tarihinde 1 milyar 550 milyon TL'lik sözleşme imzaladı. Eyüpsultan Göktürk 2. Etap Konut İnşaatı için de 24 Ekim'de de Cevahir Yapı Sanayi ile 2 milyar 295 milyon TL'lik sözleşme imzalandığını duyurdu.