Düzenleyici kurumlar tarafından şirketin bazı varlıkları dondurulmuştu. Kripto para borsası FTX, ABD'de iflas işlemlerini başlattı. Şirketin CEO'su Sam Bankman-Fried da görevinden istifa ettiğini açıkladı. 

Dünyanın en büyük kripto borsalarından FTX'te bu hafta başlayan büyük çaplı satışların ardından Binance'in FTX'i satın alma planının da feshedilmesi bitcoin ve diğer kripto para birimlerindeki düşüşü daha da tetikledi.

Kripto para borsası Bitzlato'nun Rus sahibi ABD’de gözaltına alındı Kripto para borsası Bitzlato'nun Rus sahibi ABD’de gözaltına alındı

9.4 MİLYAR FON ARAYIŞI

Sektörden edinilen bilgilere göre, bu haftaki büyük çaplı satışların ardından FTX yatırımcılardan ve rakiplerinden yaklaşık 9.4 milyar dolar fon toplamaya çalışıyordu.

Ancak FTX'in sorunları fon açığıyla sınırlı değil. Bahamalar'ın Menkul Kıymetler Komisyonu dün, FTX iştirâki FTX Digital Markets'ın varlıklarını dondurdu.

Öte yandan, Bloomberg muhabirinin Twitter'da yaptığı ancak henüz teyit edilmeyen açıklamaya göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu da Bankman-Fried'a yönelik, menkul kıymet yasalarını deldiği şüphesiyle soruşturma başlattı.

Polemik Haber